На Херсонщині росіяни зруйнували храм УГКЦ

11 серпня 2024, 19:33 2284

У неділю, 11 серпня 2024 року, росіяни ракетою знищили храм Священномученика Кипріяна і мучениці Юстини в с. Антонівка Херсонської області.

На Херсонщині росіяни зруйнували храм УГКЦ

Зі слів священника парафії Ігоря Макара, зруйнована церква — перша, яка була збудована на території Одеського екзархату, виокремленого з Одесько-Кримського у 2014 році. Вона розміщувалася на відстані 300 м від р. Дніпро і відповідно на лінії фронту.

Сьогоднішнє руйнування — уже друга спроба окупантів знищити храм. У п’ятницю, 9 серпня, через скид із дрона відбулася пожежа. Тоді місцеві мешканці та прихожани власними силами погасили вогонь і вберегли святиню.

Як повідомляє пресслужба Одеського екзархату, парафію Святого священномученика Кипріяна та мучениці Юстини в Антонівці Херсонської області засновано 2005 року, де першу Божественну Літургію 19 жовтня 2005 року звершив о. Ігор Макар.

Спершу богослужіння відбувалися у приватному будинку, а від 2012 року облаштовали каплицю в кімнаті та резиденції священника. 17 травня 2014 року екзарх Одеський владика Михайло Бубній під час свого душпастирського візиту освятив новозбудовану каплицю для вірних греко-католицької громади.

Храм Священномученика Кипріяна і мучениці Юстини до знищенняХрам Священномученика Кипріяна і мучениці Юстини до знищення