На Харківщині у василіанському монастирі відзначили храмовий празник

2 жовтня 2023, 18:18 133

Храмове свято відзначили в Покотилівському василіанському монастирі на Харківщині. З нагоди празника Покрову Пресвятої Богородиці до монастиря завітав екзарх Харківський владика Василь Тучапець, владика Павло Гончарук, єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, а також духовенство, монашество та віряни з різних куточків України.

На Харківщині у василіанському монастирі відзначили храмовий празник

Напередодні, у суботу, з катедрального собору Святого Миколая Чудотворця в Харкові до монастиря вирушила піша проща, але вона, з огляду на безпеку, була нечисельною. Кілька десятків прочан, а серед них — брати з Київської Трьох-Святительської духовної семінарії, пішки подолали шлях 20 км, під час якого молилися за українських воїнів та перемогу і мир в Україні.

У сам день празника в монастирському храмі було відслужено Архиєрейську Літургію, під час якої до присутніх із проповіддю звернувся провінційний вікарій отців василіан о. Веніамин Чернега. Священник наголосив на важливості цього свята, який є знаковим для українського народу, що століттями бореться за свободу під Покровом Богородиці. Окремо було згадано багатостраждальну Харківщину, яка зазнає постійних обстрілів, але з надією на Божий захист молиться за перемогу України.

Наприкінці владика Василь привітав спільноту монастиря та парафіян із храмовим святом, подякував усім за участь у молитовній прощі та спільну молитву. «Молимося, щоби Пречиста Діва Марія тримала під своїм покровом наше військо та весь український народ», — додав екзарх Харківський.

за матеріалами пресслужби Харківського екзархату УГКЦ