Митрополити Шептицький, Рутський, Рогоза: владика Йона Максім має київську лінію апостольського приємства

29 січня 2024, 19:17 1545

27 січня 2024 року у Пряшеві відбулося єпископське рукоположення владики Йони Максіма, архиєпископа і митрополита Пряшівського Греко-Католицької Церкви свого права у Словаччині. Головним його святителем став словацький архиєпископ Кирило Васіль, через покладання рук якого нововисвячений єпископ отримав апостольське приємство, зокрема київську його лінію.

Таку цікаву деталь зауважили монахи-студити, які з нагоди архиєрейської хіротонії подарували своєму колишньому ігуменові візуалізовану лінію його апостольського спадкоємства.

Покладання рук святителя на голову того, кого висвячують на єпископа, — один із ключових моментів хіротонії. Саме в цей момент нововисвяченому передається та сама благодать Святого Духа, яку в день П’ятдесятниці отримали від Ісуса Христа апостоли і яку передали своїм наступникам — єпископам — аж до наших днів. Тож таке апостольське приємство має кожний єпископ.

Владика Кирило Васіль звершує єпископське руположення владики Йони Максіма, фото: Prešovská archieparchiaВладика Кирило Васіль звершує єпископське руположення владики Йони Максіма, фото: Prešovská archieparchia

У Католицькій Церкві на тепер існує 12 ліній апостольського приємства. Одна з них — київська, яка здебільша складається з ієрархів Київської Церкви, зокрема Унійної. Варто зазначити, що серед українських Церков київську лінію апостольського приємства зберегла лише Українська Греко-Католицька Церква. Православна Церква України та Українська Православна Церква (Московського патріархату) мають інші.