Ми свідки любові, за яку наші друзі віддають життя: отець Роман Демуш розповів про підготовку до СДМ

25 травня 2023, 13:15 91

Під час чергової сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ, що відбувалася 17–18 травня, о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді, розповів єпископам про підготовку до Світових днів молоді, що пройдуть на початку серпня у Лісабоні.

З болем у серці він згадав про неймовірну втрату як для команди організаторів СДМ, так і всієї нашої Церкви — несподівану смерть о. Григорія Назара. Участь молодих українців у серпневій зустрічі з Папою була великою мрією о. Григорія. Справжнім чудом стала ініціатива команди «Допомога Церкві на Сході» — в пам’ять про отця оголосити про збір коштів на підтримку поїздки молоді з України на Світові дні молоді в Лісабон.

Чимало молодих людей уже зареєструвалися для участі у СДМ. Попереду — час духовної підготовки. Ми запитали о. Романа Демуша, у чому унікальність майбутньої події, про її специфіку, важливість участі для української молоді й особливості підготування.

«Досвід Світових днів молоді — це досвід глобальної Католицької Церкви, світової спільноти молоді, яка збереться з різних куточків світу, — сказав о. Роман. — Дуже важливо для українців бути там… Ми їдемо на Світові дні молоді, щоби бути, дякувати, свідчити й говорити правду про нашу молодь, нашу країну. Дуже важливо зорганізуватись українській молоді з України та з-поза її меж, щоби представити світу свою державу. Світові дні молоді — це не тільки фестиваль, гарна паломницька мандрівка Європою, це зустріч із Христом, це свідчення своєї віри іншим людям. Українська молодь має свідчити ті християнські цінності, якими живе і за які віддає своє життя — і це не просто слова, а дійсність, у якій живемо».

Отець Роман розповів про особливості духовної підготовки до СДМ. Цьогоріч участь у СДМ організовує спільний комітет УГКЦ і РКЦ. «Ми прагнемо, щоб наша молодь приїхала підготованою, саме тому запланували шість формаційних зустрічей. Звісно, триваліша духовна підготовка дуже важлива для цієї події, та, на жаль, у наших реаліях справжнім викликом стала сама фінансова змога відвідати цю зустріч. Зараз, коли організаційні питання залагоджено, ми готуватимемо групи. Формація паломників передбачає зустрічі з відомими інтелектуалами, представниками посольств України та Португалії, духівниками. Кожен СДМ має своє гасло, цьогоріч воно звучить так: „Марія пустилася швидко в дорогу“. Ми, роздумуючи над цими слова, прагнемо теж пуститися в дорогу, що практично означає допомогти іншим. Тягар війни, за словами Блаженнішого Святослава, впав найбільше на українську молодь і вона говоритиме про це», — сказав священник.

Для української молоді пуститися в дорогу — це взяти на себе відповідальність у творенні волонтерських штабів, праці і на фронті. Наша молодь має унікальний досвід війни і в час, коли одні хлопці та дівчата своє життя покладають заради своїх братів і сестер, усі ми, хто має змогу, маємо свідчити у світі про справжню відвагу любити й пускатися в дорогу.

за матеріалами ДивенСвіт