«Ми солідарні з державою та народом Ізраїлю». Звернення Всеукраїнської Ради Церков щодо ситуації в Ізраїлі

9 жовтня 2023, 23:44 1294

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила зі зверненням щодо ситуації в Ізраїлі, де 7 жовтня внаслідок масованої атаки бойовиків терористичного руху ХАМАС на державу та народ Ізраїлю розпочалася війна.

Вид з Гази: дим, що піднімається з боку Ізраїлю, після того, як бойовики ХАМАС в суботу проникли в південні райони Ізраїлю, фото: Мохаммед Салем / Reuters

Звернення
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
щодо ситуації в Ізраїлі

З великим болем релігійна спільнота України, більшу частину якої представляє Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, дізналась про жорстоку і неспровоковану атаку бойовиків терористичного руху ХАМАС на державу та народ Ізраїлю. Цей підступний терористичний напад був зроблений бойовиками ХАМАС під час єврейських релігійних свят, коли мільйони людей молилися у синагогах, або мирно відпочивали.

Жахливі кадри нагадують нам те, що переживала і переживає зараз Україна під час агресивного нападу росії: вбиті цивільні, які намагались евакуюватись, розстріляні автомобілі, масовані ракетні удари по мирним населеним пунктам, цивільній інфраструктурі та лікарням, спалені приватні будинки та квартири, захоплені заручники, в тому числі жінки та діти — зухвало порушуються всі норми моралі та міжнародного права з боку агресора.

Ми солідарні з державою та народом Ізраїлю у цій жахливій трагедії. Ми висловлюємо щире співчуття рідним загиблих, а також бажаємо швидкого одужання пораненим. Ми співчуваємо сім’ям бранців терористів і бажаємо заручникам якнайшвидше повернутись додому живими і здоровими.

Ми рішуче засуджуємо черговий вияв нелюдського, жорстокого насильства, здійснений терористичним рухом ХАМАС за підтримки інших терористичних організацій і держав, які його спонсорують. Намагання роздмухати ще один військовий конфлікт грає на руку тим, хто в цьому світі не зважає ні на людяність та гуманізм, ні на міжнародне право і дипломатію, не цінує найвищий дар, який ми маємо від Творця — життя.

Щиро віримо в здатність як Ізраїлю, так і України, з Божою допомогою здобути рішучу перемогу над безжалісним і цинічним ворогом, захищаючи свою свободу і незалежність, жінок і дітей, людей похилого віку і чоловіків, міста і села задля безпеки та в ім’я людяності.

Київ, 9 жовтня 2023

ВРЦіРО