«Мудра справа» організувала духовне паломництво для дітей із Мелітополя
15 січня завдяки співпраці Патріаршої фундації «Мудра справа» та Патріаршого паломницького центру УГКЦ було організовано духовну поїздку й екскурсію для дітей із тимчасово окупованого Мелітополя.
Участь у духовному паломництві взяло 93 підлітки віком від 11 до 18 років. Маршрут пролягав від Надвірної до Яремче. Впродовж поїздки діти мали нагоду відвідати Пнівський замок, де дізналися історію цього місця та України загалом. Відтак монахи-студити прийняли спільноту прочан у монастирі Святого Іллі в Дорі, де ознайомили їх із монашим способом життя. І наприкінці подорожні були зачудовані краєвидами Карпатських гір на водоспаді Пробій у Яремче.
Варто наголосити, що супровід групи здійснювали Тарас Курилець, керівник проєктів і програм Інституту екуменічних студій УКУ, та духівник о. Петро Іськів. Це дало змогу підліткам поспілкуватися на духовні теми та провести час у молитві.
«У духовних паломництвах, яких, на моє переконання, ставатиме щораз більше, ми намагатимемося охопити ті категорії українців, які зараз найбільше потребують відновлення сил, спокою та духовної рівноваги», — зазначила менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ Альбіна Бріліантова.
Нагадаємо, що від старту евакуації людей із небезпечних регіонів нашої держави з причини війни та їхнього поселення у шелтерах і прихистках у більш безпечних місцях Патріарший паломницький центр УГКЦ також розпочав здійснювати духовні паломництва до найвідвідуваніших молільниками місць на Заході України: Марійський духовний центр «Зарваниця», монастир Святого пророка Іллі у с. Дора-Яремче, крехівський монастир Святого Миколая, ЧСВВ, василіянський монастир на Ясній Горі у Гошеві, історична архітектурна спадщина Жовкви з її давніми церквами, катедральний храм Преображення Господнього у м. Коломия тощо. Мета цих подорожей подвійна: духовно зміцнити та зцілити зранення людей, завдані війною, і ознайомити паломників із красою та історією української землі.
Департамент інформації УГКЦ