Міжнародний курс про протидію насильству щодо дітей перекладено іноземними мовами

15 жовтня 2024, 11:29 14

Курс «SAFEGUARDING. Безпека дитини у середовищі церкви», перекладено 5 іноземними мовами: англійською, польською, угорською, словацькою і хорватською.

Проєкт «SAFEGUARDING. Безпека дитини у середовищі церкви» ініційований Центром гідності дитини Українського католицького університету й об’єднує експертів із захисту неповнолітніх із Католицької Церкви шести країн: України, Польщі, Словаччини, Чехії, Хорватії та Угорщини. Завдяки цьому проєкту ми єднаємося із представниками Католицької Церкви Східної Європи з питань формування безпечного середовища для дитини.

У курсі акцентовано увагу на головних темах протидії насильству щодо дітей, описано, як створити безпечне середовище в церкві, де кожна дитина відчуватиме прийняття і повагу до власної гідності, основні безпекові правила для дітей, а також алгоритми реагування на випадки насильства. Це важлива спільна робота, що сприяє зміцненню співпраці довкола питань безпеки дітей.

Ілюстрації до курсу в техніці начерку — швидких ліній і плям без подальшого виправлення, створила художниця, іконописиця Уляна Креховець. Мисткиня надихалася стилістикою народної ікони на склі. За основу було взято два кольори — зелений (колір життя) і помаранчевий (колір безпеки). Мистецтво має універсальну мову, воно здатне донести важливі сенси, долаючи кордони. Малюнок посилює і краще доносить ідеї курсу та допомагає осмисленню важких тем насилля над дітьми.

Автори курсу

• Іванка Рудакевич, керівниця проєктів і програм Центру гідності дитини УКУ.
  • Марта Далгевич, координаторка внутрішніх та зовнішніх комунікаційних проєктів Офісу делегата Конференції єпископів Польщі щодо захисту дітей та молоді.
  • Сестра Джудит Сентес, педагогічна експертка у сфері захисту неповнолітніх, відповідальна за католицьку освіту в Угорщині.
  • Марина Шіякович, богослов, експертка захисту неповнолітніх та вразливих осіб від насилля, членкиня Ради мирян Єпископської конференції в Хорватії, екссекретарка Комісії Єпископської конференції Хорватії з питань захисту неповнолітніх та вразливих осіб.
  • Сестра Агнєшка Ева Ярковська, організовує курси і проводить формації у темі захисту неповнолітніх для монахів, духовенства, мирян і працює із постраждалими від насильства у Словаччині.
  • Отець Марек О’Праем, духівник, що супроводжує постраждалих від сексуального насильства з боку духовенства та монашества, читає лекції на тему захисту неповнолітніх у Чехії.

Курс можна пройти онлайн у зручний час за цим покликанням.