EN

Міжнародна екуменічна конференція про досвід постюгославських країн та України під час війни

17 квітня 2024, 19:09 74

17–18 квітня у Львові відбудеться Міжнародна екуменічна конференція «Разом крізь лихоліття війни: досвід постюгославських країн та України». Головний організатор дводенного заходу — Комісія УГКЦ із міжконфесійних та міжрелігійних відносин у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ.

«Досвід Балканського конфлікту і таких країн, як Хорватія, Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Косово, Македонія, навіть через 30 років після завершення військового зіткнення є предметом дослідження та аналізу. Процес успішної як внутрішньої, так і зовнішньої реінтеграції є цікавим кейсом та прикладом для докладнішого вивчення й можливої імплементації деяких практик у реалії сучасної України. Особливо цінним є досвід роботи релігійних громад і Церкви, громадського сектору та правозахисних інституцій у відновленні верховенства права та побудові сталого миру. Під час дводенної роботи ми спробуємо вивчити досвід згаданих країн і розглянути роль Церкви, екуменічної та міжрелігійної співпраці, участь громадського сектору та як цей досвід вплинув на процес розбудови миру», — розповідає о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ зі сприяння міжконфесійних та міжрелігійних відносин.

«Також буде цікаво порівняти „постюгославський“ досвід загоєння ран війни та роботи над стійкістю суспільства з сучасним українським досвідом у час воєнної катастрофи», — додають організатори конференції.

Серед спікерів:

· Катерина Шимкевич, експерт Аналітичного центру балканських досліджень;

· Горан Божичевич, директор Міраміда центру — Регіонального миротворчого майданчика у Грожнян-Грисіньяні (Істрія, Хорватія);

· о. Юрій Щурко, декан філософсько-богословського факультету УКУ;

· Мілан Стіпіч, хорватський греко-католицький єпископ, Крижевацька єпархія;

· о. Андрій Нагірняк, директор з питань ідентичності та мережі БФ Карітас Україна;

· Єлена Кісіч, релігійний журналіст і президент ГО «Форум з питань медіа, релігії та культури пам’яті»;

· Тетяна Міловановіч, програмний директор Post-Conflict Research Center (PCRC).

Із вітальним словом виступить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Подія відбудеться у конференц-залі філософсько-богословського факультету УКУ (просп. Івана Павла ІІ, 35 а) у змішаному форматі з можливістю долучитися онлайн. Посилання на Zoom буде доступне за кілька днів до початку конференції.

Робочі мови конференції: англійська та українська (синхронний переклад).

Реєстрація за лінком.

Дивіться також