«Мамо, прийди, Тобі єдиній довіряємо глибину нашого болю»: Розпочалася Всеукраїнська проща до Зарваниці

13 липня 2024, 22:15 3550

Коли ми приходимо на прощу до Зарваниці, всіма фібрами своєї душі відчуваємо, що над нами відкривається небо, до нас приходить наша Мати. Вона сьогодні хоче нас тут слухати, а ми так багато маємо Їй сказати. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 13 липня під час Молебню до Богородиці, яким розпочалася Всеукраїнська проща до Марійського духовного центру «Зарваниця».

Традиційно, щорічна проща до Зарваниці розпочалася ходою паломників зі свічками від парафіяльного храму Зарваниці до місця об’явлення Богородиці. Відтак на площі перед базилікою відбувся Молебень до Матері Божої, який очолив Блаженніший Святослав.

На прощу прибули єпископи УГКЦ з України та всього світу. Окрім цього, на Молебні були присутні Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас, владика Віталій Кривицький, ординарій Києво-Житомирський Римо-Католицької Церкви в Україні, а також ректор великого відпустового Марійського центру в Люрді (Франція) о. Мішель Дубан.

Блаженніший Святослав звернувся до Пресвятої Богородиці з особливою молитвою за багатостраждальний український народ: «Мамо, нас болить… Нас болить біль дітей, зранених у київському „Охматдиті“ і в мужньому Харкові, тих, які кричали до небес із болю на вокзалі у Краматорську і під завалами у Кривому Розі. Мамо, нас болить біль кожного українського воїна, який, можливо, у цій хвилині зрошує своєю кров’ю широкі українські степи. Мамо, нас болить біль кожного, кого зараз катують у російських тюрмах. Їхній голос тільки Ти сьогодні чуєш. Мамо, нас болить біль наших жінок, матерів, дружин, які похиляються над мертвими тілами своїх найдорожчих. Мамо, нас болить біль дітей, які плачуть за своїм татусем, за якого щодня вмиваються сльозами в молитві перед Тобою. Мамо, нас болить доля мільйонів українців, яких сьогодні доля закинула далеко від рідної землі».