«Людина, яка вірить у Бога, бачить мету свого існування», — Глава УГКЦ у неділю Сліпородженого

9 червня 2024, 14:33 1329

Людина, яка вірить в Бога, бачить мету свого існування і готова разом із Христом до неї прямувати. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді в неділю Сліпородженого.

Блаженніший Святослав зауважив, що сьогоднішній уривок Євангелія можна поділити на три частини. У першій описане оздоровлення чоловіка, який ніколи не бачив. Друга є пам’яткою релігійного суспільного судочинства, коли людина начебто втратила релігійне громадянство. А третя описує унікальну зустріч Христа й оздоровленого.

Читайте також:
Проповідь Блаженнішого Святослава у неділю Сліпородженого

Сліпонароджений чоловік є свідченням стану первородного гріха, з яким народжується кожна людина. Однак Христос здійснює нове сотворення людини. А далі людина залишається перед особистим вибором. Щоб пережити нове народження, замало лише читати Святе Письмо, брати участь у різних школах євангелізації. «Моментом занурення у джерело вічності є святі Таїнства Христової Церкви. А першим, найважливішим, є Таїнство Хрещення», — сказав Предстоятель.

«Віруюча людина своїм духовним зором може бачити майбутнє, бачити дальше, ніж інші люди, які не вірять в Бога. Вона може бачити сонце навіть тоді, коли є хмари на небі, може мати надію навіть тоді, коли всі її втрачають», — додав архиєрей.

Цього дня прощу до Патріаршого собору здійснило згромадження Воплоченого Слова з усієї України.

Блаженніший Святослав привітав отців і сестер, ченців і черниць згромадження Воплоченого Слова, які святкують 40 років заснування. Отці Воплоченого Слова в Україні відзначають 30 років діяльності, а сестри — 25 років особливої місії на українських землях.

«Дякуємо за те, що ви те післанництво, умившись у Силоамі таїнств Христової Церкви, так ревно виконуєте і Господь Бог вас благословить щедро, — сказав Патріарх і додав: Сьогодні особливо хочу привітати вас з особливим знаком Божої благодаті у вашому згромадженні. Ми так тішилися останніми тижнями доброю новиною із Закарпаття, що перший чернець згромадження Воплоченого Слова покликаний Папою Франциском до єпископського служіння. І то в особливому місці — є номінований ординарієм Мукачівської єпархії на Закарпатті. Владико-номінанте Теодоре, вітаємо вас сьогодні в нашому соборі. Ми так очікуємо дня вашої хіротонії і тішитимемося разом з усією Вселенською Церквою тим особливим даром, який Господь Бог дарує через вас Україні».

Блаженніший Святослав особливо подякував отцям і сестрам, які звершують своє служіння там в Україні, де найтяжче. Він привітав священника з окупованого Скадовська, який був присутній на Літургії, та подякував сестрам у Краматорську та Одесі.

«Вітаючи вас у нашому соборі сьогодні, ми дякуємо Господу Богові за всі дари, які Він уже зіслав через вашу родину отців і сестер Воплоченого Слова на нашу Церкву і наш народ», — сказав Предстоятель.

Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав вручив грамоту о. Антонію Вацебі, протоігуменові Згромадження Воплоченого Слова. «Своїм чернечим життям і плідним душпастирським служінням ви сподобилися великої поваги від усіх, кому служите, а від Господа — щедрих ласк. За все, що ви зробили для Божої слави і добра нашої Церкви, складаємо вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу», — зазначив Патріарх у грамоті.

Також грамоту отримала сестра Марія Гошівська, провінційна настоятелька Згромадження сестер служебниць Господа і Діви Марії з Матари. «На сьогодні чернеча родина сестер служебниць Господа і Діви Марії з Матари налічує понад сотню сестер, які опікуються домами милосердя, працюють з дітьми та доглядають похилих віком і немічних. Один монастир веде контемплятивний спосіб життя. З нагоди цієї річниці ми дякуємо Богові, що благословив, аби мале зерно гірчиці стало величним древом, під яким знаходять свій прихисток усі потребуючі», — зазначено у грамоті.