Літургія з нагоди відкриття Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року

27 липня 2022, 14:30 101

Синод Єпископів УГКЦ відбувався у Перемишлі (Польща) 7–15 липня 2022 року.

Синод Єпископів було урочисто відкрито 7 липня, у свято Різдва Івана Хрестителя.

Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному соборі Святого Івана Хрестителя у співслужінні з єпископами УГКЦ з усього світу очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Парафіяльна рада вітала владик хлібом і сіллю.

У цей день собор Святого Івана Хрестителя святкував свій престольний празник.

Апостольський нунцій у Польщі архиєпископ Сальваторе Пенаккіо у своєму слові до владик Синоду запевнив їх і весь український народ, який страждає від війни, у близькості та співпереживанні.

Усі у храмі в цей день молилися за успішне проведення Синоду.

У проповіді Глава УГКЦ назвав цьогорічний Синод «Божим милосердям до нас» і підкреслив, що «цей день пише історію нашої Церкви і нашого народу».

На завершення Божественної Літургії о. Андрій Хім’як, виконувач обов’язків Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, зачитав офіційний Декрет про скликання Синоду Єпископів УГКЦ.

З нагоди свята Різдва Івана Хрестителя, Блаженніший Святослав привітав владику-емерита Івана Мартиняка, найстаршого з присутніх на Синоді в Перемишлі єпископа, владику Івана Кулика, владику-емерика Івана Буру та всіх іменинників та іменинниць.

У Синоді Єпископів брали участь 40 владик Української Греко-Католицької Церкви, які прибули до Перемишля з України, Центральної і Західної Європи, Північної та Південної Америки, Австралії, а також запрошені гості.

Фото: Олександр Савранський

Інші фото та відео