Крилоські волонтери виготовили вже понад 1500 окопних свічок

9 лютого 2023, 14:41 210

У грудні минулого року Екологічний центр Івано-Франківської архиєпархії за підтримки Бюро УГКЦ з питань екології надав можливість екосвідомим мешканцям Івано-Франківська випозичити на Різдвяні свята живу ялинку в горщику. Як було проанонсовано організаторами акції — пожертви за оренду різдвяних дерев були спрямовані на підтримку українських захисників.

Крилоські волонтери виготовили вже понад 1500 окопних свічок

Допомогу ЗСУ було здійснено в досить оригінальний і дружний до довкілля спосіб — за вилучені кошти придбано натуральний віск, який був переданий до волонтерських осередків, котрі активно займаються виготовленням окопних свічок. За свідченням волонтерів і відгуками військових, окопна свічка з натурального воску не виділяє токсичних продуктів згоряння, як парафін, і відповідно не так коптить і дружня до довкілля.

Так учні Богородчанського ліцею № 1 імені Олекси Гірника Богородчанської селищної ради, які отримали віск від Екоцентру, долучилися до виготовлення окопних свічок ще з вересня 2022 року і відправили на передову близько 470 штук загальною тривалістю горіння 2800 годин. Насамперед, вони забезпечують теплом і світлом своїх краян, які воюють під Бахмутом, Соледаром, Авдіївкою.

Також волонтери парафіяльної спільноти «Крилос новітній» разом з учнями місцевого ліцею у вівторок, 7 лютого, зробили понад 150 окопних свічок і залили їх натуральним воском. Загалом крилоські волонтери вже виготовили понад 1500 свічок і ще близько 2000 заготовок передали на заливку іншим вононтерським центрам.

Ще 120 свічок для воїнів приготовила спільнота УМХ зі с. Тустань. Це вже не перший подібний захід місцевої молоді, яка активно долучається до наближення нашої перемоги через забезпечення всім необхідним наших захисників.

за матеріалами Бюро УГКЦ з питань екології