Катедра Святого Миколая у Харкові продовжує допомагати мешканцям міста та переселенцям

29 вересня 2023, 17:53 105

Парафіяльна спільнота катедрального храму Святого Миколая Чудотворця у м. Харкові на чолі із владикою Василієм Тучапцем, екзархом Харківським, продовжує активно служити та обіймати теплом і любов’ю усіх, хто цього найбільше потребує.

Кожен новий день служіння розпочинається із спільної молитви Божественної Літургії. Відтак організована команда волонтерів та парафіян храму приступають до роботи.

27 вересня у храмі Святого Миколая Чудотворця видавали продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа» переселенцям з смт Дворічна та селищ Борисівка та Уди; напередодні, 26 вересня, - переселенцям із міст Вовчанськ, Ізюм, Куп’янськ та селищ Веселе, Охримівка, Озерне (Донецька область); 18 вересня допомогу отримали люди з міст Вовчанськ, Ізюм, Куп’янськ, а також селищ Кам’янка, Курилівка, Мілове, Глушківка, Аркадіївка, Дворічанське (Куп’янський район). Тож місцеві парафіяни та волонтери ні на день не зупиняються у своєму служінні та підтримці найбільш постраждалих від наслідків російської війни проти України.

Варто також зазначити, що у своєму служінні команда волонтерів не обмежується лише тими людьми, які приходять отримати гуманітарну допомогу. Використовуючи транспортні засоби та небайдужих водіїв, вони відвідують та доставляють допомогу тим людям, які не можуть прийти самостійно через те, що прикуті до ліжка чи покинуті наодинці. Такі зустрічі стають для цих людей нагодою для спілкування, ділення своїм досвідом та переживаннями.

Щодня парафіяльна спільнота катедрального храму Святого Миколая Чудотворця забезпечує їжею тих, хто втратив свої помешкання, роботу та дотеперішнє життя, дарує спілкування тим, хто втратив надію на краще і гідне становище, творить простори життя там, де ворог намагається посіяти страх, руїни та страждання.

Додамо, що проєкт із формування і забезпечення продуктовими наборами постраждалих від російської війни в Україні забезпечується доброчинцями та небайдужими людьми із різних куточків світу. Серед них - Філадельфійська митрополія, Апостольський екзархат у Німеччині та Скандинавії, єпархія Пресвятої родини з осідком у м. Лондон (Великобританія), єпархія Святих первоверховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія), єпархія Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США), Католицька Церква в Австрії, організація Лицарів Колумба, Благодійний фонд «Oeuvre d’Orient», Благодійна організація «CNEWA», Благодійна організація «FACE», Японія, Естонія, Румунія.

Пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа»