Каноністи УГКЦ вшанували пам’ять отця Йосифа Андріїшина

27 червня 2023, 22:38 698

На своєму черговому зібранні, яке відбулося 27 червня 2023 року у приміщенні Патріаршого дому, що в м. Львові, члени Товариства українських каноністів УГКЦ вшанували світлої пам’яті о. Йосифа Андріїшина, першого голови Патріаршого трибуналу УГКЦ. Отець Йосиф відійшов до дому Отця 22 червня 2003 року.

Каноністи УГКЦ вшанували пам’ять отця Йосифа Андріїшина

Після служіння заупокійної Літургії та Панахиди відбулася пропам’ятна конференція.

Проповідь під час служіння Божественної Літургії виголосив о. д-р Роман Шафран, голова Звичайного трибуналу Верховного Архиєпископа УГКЦ. У ній він наголосив на людських чесноти о. Андріїшина, який за днів свого життя вирізнявся своєю великодушною простотою, щирістю та розумінням перспективи розвитку нашої Церкви.

Головну доповідь про життя і діяльність о. Йосифа зібраним присутнім представив о. д-р Андрій Танасійчук, голова Товариства українських каноністів. Доповідач поділився із присутніми інформацією про науковий доробок світлої пам’яті о. Йосифа Андріїшина в царині опрацювання партикулярного права УГКЦ та його енергійний і справді подвижницький чин у справі заснування та функціонування на перших етапах свого існування Патріаршого трибуналу УГКЦ.

Відтак присутні зі словами теплої вдячності обмінялися згадками про світлу постать о. Йосифа, пригадуючи його жартівливий характер, «невиправний» життєвий оптимізм і широту поглядів на суспільне й церковне життя.

Також було представлено пʼятий номер часопису з канонічного права, який спільно з Канонічним відділом видає товариство.

Пресслужба Товариства українських каноністів