Із зерен, захованих у долонях, проросла свобода: 8 думок єпископів УГКЦ про Голодомор
25 листопада 2023 року Україна вшановувала 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Із цієї нагоди Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні звернувся до духовенства, монашества та вірних. Ось вісім головних думок з цього Звернення.
1. Тоталітарна москва одвічно палає ненавистю до України, а геноцид голодом став найкривавішим втіленням багатовікової ідеології російського імперіалізму.
2. Спосіб убивства голодом був обраний спеціально. Щоб упокорити багатомільйонну націю, замало багнетів і танків. Щоби встановити тривале панування, потрібна зброя масового ураження, здатна посіяти страх серед поколінь.
3. Голодомор українського народу — одна з найбільших людських катастроф в історії. Святий папа Іван Павло ІІ у листі до українців писав про Голодомор, що ця рана заторкнула фундаменти всього людства (пор. Лист з приводу 70-х роковин Голодомору в Україні).
4. Війна росії проти України має ту саму мету — ліквідацію українського народу, знищення його свободи і майбутнього.
Читайте також:
Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні до дев’яностої річниці Голодомору-геноциду
5. Безкарність зла ніколи не залишається безслідною. 90 років тому світ мовчки спостерігав за вбивством мільйонів українців. Це породило інший тоталітарний режим, що призвів до загибелі десятків мільйонів людей на всій планеті.
6. 90 років тому УГКЦ розповідала правду про голод світовій громаді. Подібно й сьогодні УГКЦ разом із ВРЦіРО взиває до світу про підтримку України в її протистоянні тому самому ворогові.
7. Москва використовує збіжжя як зброю, щоб узяти в заручники і тримати в напрузі всі нужденні народи та землі. Але ми пам’ятаємо слова світлої пам’яті патріарха Любомира Гузара про те, що «влада боїться свободи в серцях набагато більше, ніж голодного бунту. Бо голодного можна купити, а вільного — тільки вбити».
8. Україна не вмерла 90 років тому. Із зерен, захованих у долонях наших братів і сестер, проросла свобода. Жодному злу не під силу сплюндрувати цей врожай. Його захищає наш народ. Його захищає людство. Його захищає Господь. Хай вічною буде пам’ять про невинних жертв Голодомору-геноциду. «Задля правди, що перебуває в нас і буде повік з нами» (ІІ Ів. 1, 2), хай якнайшвидше настане наша Перемога.
Департамент інформації УГКЦ