«Господь обдарував тебе великими скарбами, якими ти зможеш ділитися з іншими», — владика Богдан Дзюрах до новопоставленого ієрея

30 серпня 2023, 07:00 130

27 серпня владика Богдан Дзюрах у храмі Святого Хреста м. Айхштет уділив Таїнство священства диякону Ігорю Черніховському. Пресвітерське рукоположення було делеговане Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ.

Владика Богдан, розважаючи над недільним Євангелієм (Мт.19, 16–26), застановився над діалогом юнака з Ісусом, який задумався над вічним життям і перебував у пошуках шляху осягнення вічного життя.

«Дорога до життя проста — заповіді Божі. Юнак запитує, що доброго має робити, а Ісус вказує йому на виконання заповідей Божих, які є добрі для юнака й інших людей, — сказав єпископ і, аналізуючи продовження діалогу, пояснив причину смутку юнака: — Ми здобуваємо вічне життя не нашими зусиллями і досконалістю, а як наслідок нашої близькості до Ісуса Христа. Важливо бути так близько Ісуса, щоб із Його рук прийняти Божий дар. Від серця повного вічної любові і до серця, яке відкрите на любов та здатне до любові. Невипадково Ісус, перелічивши заповіді, каже юнакові любити ближнього як себе самого. Любов — сповнення закону, вершина заповідей і єдина заповідь, яка нас провадить до вічного життя — дає життя», — мовив проповідник.

«Сьогодні до Христа наближається ще один молодий чоловік — диякон Ігор. Що криється у його серці, — знає він і Господь. Бог знає людське серце. Що він сьогодні Ісусові казатиме? Що проситиме? Які запитання ставитиме? Для мене це таємниця, як і для вас. Але Ісус сьогодні тебе питатиме про одне: „Ігорю, чи любиш ти мене?“. Важливо нині те, чи твоє серце відкрите до Його любові та чи ти готовий приймати цю любов, наповнювати себе нею і ділитися нею із твоєю паствою — з Божими дітьми, які потребують Божої любові», — звернувся архиєрей до диякона, який за мить прийме Таїнство Священства.

Владика Богдан запевнив диякона Ігоря про молитву в намірі дару великої любові для нього у священстві. «Починається все з людської любові — уважність до другої людини, але потім також є готовність ділитися, давати своє життя з любові до Ісуса — давати своє життя іншим», — сказав проповідник і зауважив, що юнак у нинішньому Євангелії не був здатним до цього. «Він не був готовий ділитися, усе хотів затримати для себе. Свої знання, свої чесноти, вже не кажучи про майно», — зазначив єпископ.

«Ти дуже обдарований. Твої знання, твоя освіта, яку ти здобував у різних навчальних духовних закладах, твої таланти і дари, якими ти вже служиш, твій добрий характер, у тобі не має двозначності, твоє здоров’я і твій час — це великі скарби, які Господь тобі дає, якими ти зможеш ділитися з іншими з любові», — промовив до майбутнього ієрея апостольський екзарх.

Також архиєрей дав диякону Ігореві духовну настанову, закликавши до щоденної молитви і Таїнства Сповіді. «Будь готовий бути близько Ісуса, тримати Його за руку в щоденній молитві, бо це найголовніше завдання священника — молитися. Не забудь про це! А також смиренно визнавай свої немочі — приступай до Святої Сповіді», — сказав владика Богдан.

«Ми всі потребуємо Божого милосердя, передовсім той, хто має бути знаком і знаряддям Божого милосердя для інших. А понад усе просімо і молімося про дар любові для нашого дорогого диякона», — на завершення проповіді мовив єпископ до присутніх у храмі.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії