Голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ представив на Синоді новий Служебник

9 вересня 2023, 13:00 4989

На Синоді Єпископів УГКЦ, який проходить у Римі, владика Григорій Комар, голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, представив єпископам новий текст Служебника, над яким богослови-літургісти працювали понад 10 років.

Голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ представив на Синоді новий Служебник

Як розповів владика Григорій Комар у коментарі Департаменту інформації УГКЦ, ця праця мала кілька етапів. Спочатку була створена група перекладачів та рецензентів, а опісля Синодальна група із трьох владик остаточно переглянула текст Літургії Івана Злотоустого, який був затверджений на Синоді в Перемишлі у 2022 році.

«Оскільки Служебник — це не лише текст Літургії Івана Злотоустого, то праця продовжилася, і до цього вже затвердженого ми ще додали виправлений і перевірений текст анафори Літургії Василія Великого і тих молитов, які молимося на цій Літургії», — зазначив владика Григорій.

До нового Служебника також увійшли оновлені тексти недільних восьми гласів, служби святих, антифони, молитов після Святого Причастя, панахиди й оновлений місяцеслов. Зміни стосуються, зокрема, деяких архаїзмів — застарілих слів.