Глава УГКЦ висловив співчуття із приводу переходу до вічності владики Івана Бури

19 січня 2023, 11:57 5396

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив співчуття архиєпископу і митрополиту Філадельфійському владиці Борисові Гудзяку, духовенству та мирянам Філадельфійської архиєпархії з приводу переходу по вічну нагороду до Господа владики Івана Бури, вислуженого єпископа-помічника Філадельфійської архиєпархії.

У листі зазначено, що владика Іван отримав єпископську хіротонію 21 лютого 2006 року в соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії та був іменований єпископом-помічником. З 2009 року виконував служіння апостольського адміністратора вакантного престолу Пармської єпархії. З 2015 року працював спеціальним послом Української Католицької Церкви у Вашингтоні.

«Служіння покійного єпископа завжди відзначалося ревністю і жертовністю. Його любили і поважали душпастирі та монашество архиєпархії. А для мирян він був добрим порадником і ревним проповідником Божого слова, який плекав зв’язок із матерньою Церквою та всіляко сприяв її розвитку», — наголосив Предстоятель УГКЦ.

«Владика Іван був активним учасником Синоду Єпископів нашої Церкви. Його прекрасна українська вимова, підкріплена глибокими філологічними знаннями, завжди бринітиме у вухах співбратів-єпископів», — додав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав запевнив вірних архиєпархії в тому, що вони одержали ще одного небесного заступника, який випрошуватиме в Бога потрібні ласки. А також зауважив, що владика Іван відійшов до дому Отця, коли на землі його матерньої Церкви триває жорстока війна, яку розпочав російський окупант, гинуть тисячі невинних людей, велика травма вражає душу й тіло українського народу.

«Владико Іване, ми молимося за твій спочинок — молися і ти перед Божим престолом, щоб Господь скріпив нас у цій боротьбі та послав нам справедливий мир!» — попросив Глава Церкви.