Глава УГКЦ у Стокгольмі до українців: «Сьогодні ви повинні заново посіяти Боже Слово в Європі»

13 жовтня 2024, 22:27 143

Сьогодні ви своїм прикладом християнського життя повинні заново посіяти Боже Слово в Європі, яка починає дехристиянізуватися і губити своє християнське коріння. Із таким закликом звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до українців, які живуть у Швеції, під час Літургії у храмі Святого Івана у Стокгольмі в неділю, 13 жовтня 2024 року.

Перебуваючи з душпастирським візитом у Швеції, Глава УГКЦ очолив Божественну Літургію в храмі Святого Івана, де молиться українська громада. Йому співслужив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, а також всі священники УГКЦ у Швеції: о. Андрій Мельничук, о. Мирослав Костів та о. Руслан Гедз. Участь у Літургії також взяв архимандрит Матіас Ґрамар, вікарій шведського кардинала Андреса Арбореліуса.

Пояснюючи зміст притчі про сіяча з Євангелія 21-ї неділі після Зіслання Святого Духа за григоріанським календарем, Блаженніший Святослав зазначив, що «Боже Слово — це життєва сила, якою Бог наповнює людину».

«Бог дарує нам своє Слово, щоб ми більше жили, мали в собі більше життя. Більше того, щоб ми з вами жили вічно, щоб мали в собі таку життєву силу, яку жодна смерть, хто б її не приносив, не могла його в нас забрати і викрасти», — зазначив Глава Церкви.

Предстоятель наголосив, що «людина стає великою лише тоді, коли дає можливість Божому Слову прорости, коли стає „доброю землею“. Великою є та людина, у якій Боже Слово вродило сторицею, принесло плід». Він також зауважив, що «найбільше виявиться, ким є людина, тоді, коли вона відповість на Боже Слово або ж ні».

Блаженніший Святослав навів чотири можливі способи відповіді людини на Боже Слово.

Говорячи про зерно, яке впало край дороги, проповідник порівняв це з образом байдужої людини, пояснивши, що «байдужість вбиває людину, бо тоді диявол приходить і краде життєву силу, здатність робити добро не тільки ближньому, а й собі».

Згадуючи другий спосіб, коли зерно впало на кам’янистий ґрунт і одразу всохло, Патріарх пояснив, що «це випадок, коли слухаємо Боже Слово, але не приймаємо його серйозно, не пропускаємо його в глибину нашого серця».

Розповідаючи про третій спосіб — зерно, яке впало між терня, Блаженніший Святослав сказав, що це «люди, які знецінюють Боже Слово, натомість більше плекають і підливають терня».

Глава УГКЦ наголосив на четвертому способі відповіді людини на Боже Слово: «Це справді бути плідним, як та земля, яка, приймаючи зерно у своє лоно, дає йому простір. Тоді Боже Слово плодоносить, даючи плід сторицею».

Блаженніший Святослав підкреслив, що сьогодні Божим Словом з України до світу є українці, які проживають у країнах поселень, зокрема у Швеції.

«Сьогодні ви своїм прикладом християнського життя повинні посіяти заново Боже Слово в Європі, яка починає дехристиянізуватися і губити своє християнське коріння», — закликав Предстоятель.

Він звернувся до батьків та вихователів із проханням «не дати, щоб диявол вкрав Боже Слово в серцях ваших діточок». «Плекайте в них віру ваших батьків! Самі будьте доброю, плідною землею! Не дайте, щоб жодні будяки і терня, яких багато росте у Швеції, заглушили у вас Боже Слово», — попросив Блаженніший Святослав.

«Ми повинні промовити Божим Словом про те, що сьогодні в Україні зрушилися тектонічні плити людства, що майбутнє Європи і світу залежить від тієї великої біди, від того вогню, який горить на наших землях», — наголосив Глава УГКЦ.

Наприкінці Літургії Глава УГКЦ подякував за опіку над численними біженцями та допомогу Україні генеральному директору «Карітас» у Швеції Джорджу Йозефу (George Joseph). Предстоятель вручив йому ікону Богородиці та пам’ятну медаль 65-річчя Апостольського екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії.

Патріарх зазначив, що Джордж Йозеф є членом міжнародної групи, яка розслідує російські злочини в Бучі.

«Нас росіяни хотіли заморити голодом, хотіли вбити фізично. Цієї зими вони хочуть заморозити нас, методично знищуючи інфраструктуру наших міст і сіл, але їм не вдалося цього зробити. Ми змогли вистояти на цьому фронті завдяки широкій міжнародній християнській допомозі і солідарності», — підкреслив Глава УГКЦ.