Глава УГКЦ у 72-й тиждень війни: Перемога — це не тільки вихід на кордон 1991 року

2 липня 2023, 22:55 362

Перемога означатиме повернення дітей нашої Батьківщини, розсіяних по всьому світі, повернення для того, щоб її відбудовувати. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 72-й тиждень великої повномасштабної війни, яку росія принесла на українську мирну землю.

Фото: Донецька обр ТрО

Предстоятель зазначив, що цими днями нам особливо болить Краматорськ, де росіяни знову вдарили по цивільних людях, ракетами посеред білого дня знищили кафе — загинуло 12 людей, серед них 3-є діточок.

У Бердянську, каже Глава Церкви, що на окупованому Запоріжжі, росіяни починають воювати з дітьми — вбили двох підлітків, підозрюючи їх у проукраїнських настроях…

«Діти опиняються в епіцентрі російських репресій. Але і сьогодні ми хочемо, щоби світ почув, що незважаючи на біль, страждання, кров і сльози, Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» — наголосив духовний лідер.

Блаженніший Святослав подякував Святішому Отцеві Францискові за його чергову гуманітарну місію. «Цими днями до України приїхав його еміненція кардинал Конрад Краєвський з іще одним гуманітарним конвоєм і перебував у нашому василіанському монастирі в Херсоні, привізши туди харчі, речі першої необхідності. Хочемо подякувати всім, хто памʼятає про біль України, про постраждалих унаслідок підриву Каховської ГЕС», — сказав Глава Церкви.

Глава УГКЦ також висловився про програму Президента України щодо трансформації України, яка в багатьох аспектах збігається зі стратегією УГКЦ до 2030 року. «Ми всі, — відзначив Предстоятель, — починаємо розуміти, що перемога — це не тільки деокупація всіх територій і вихід на кордон 1991 року. Перемога — це відродження простору життя на всій території держави».

Повний текст звернення Глави УГКЦ у 72-й тиждень повномасштабної війни

Дуже важливо було почути, зауважив він, що наріжним каменем трансформації України влада бачить традиційні сімейні цінності.