Глава УГКЦ у 136-й тиждень війни: Ми маємо унікальну можливість бути правдивим голосом нашого народу на міжнародних платформах

23 вересня 2024, 11:00 40

Сьогодні вся українська спільнота в Україні та на поселеннях разом із нашими друзями робить усе для того, щоб день, коли нарешті ми зможемо вигнати російських окупантів із нашої землі, настав якнайшвидше. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у 136-й тиждень великої святотатської війни — великої біди для України, Європи та світу.

росія завдала авіаційного удару по геріатричному пансіонату в Сумах, фото: ДСНС Сумщини

Предстоятель із болем відзначив, що це був тиждень великих звірств, убивств, злочинів росії на території України. Всіх сколихнули кадри знущань і вбивств безборонних полонених українських воїнів російськими злочинними військовими угрупованнями, а вся Україна потерпає від щоденних ударів із повітря.

«Цього тижня росіяни особливо жорстоко бомбили місто Суми. Керованою авіабомбою влучили в пансіонат для літніх людей. Серед наших стареньких є вбиті й поранені. Щодня ворог безжально бомбардує Харків і Харківщину», — зазначив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав від імені усіх українців подякував повітряним силам України, «які, як з’ясувалося, є однією з найкращих сил ППО у світі».

«Увесь світ нехай почує, що Україна втомлена, але нескорена, зранена, але сильна духом. Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!» — наголосив Патріарх.

Глава УГКЦ розповів, що перебуває з душпастирським візитом у місті Таллінн. «Спілкуючись з очільниками Естонської держави, зі спікером парламенту, з Радою Церков Естонії та з очільниками Католицької Церкви в цій країні, ми маємо унікальну можливість бути правдивим голосом нашого народу на різних майданчиках міжнародного спілкування і міжнародної присутності нашої Церкви», — закцентував він.

Окрім цього, Українська Греко-Католицька Церква відбула різні міжнародні представницькі події та зустрічі, серед яких XXV З’їзд східних католицьких єпископів Європи в Румунії, у м. Орадеа.

«Єпископи з Румунії, Чехії, Словаччини, Угорщини, балканських країн, Австрії, Німеччини тощо розповідали, як Католицька Церква та наші спільноти в цих країнах відкривають свої серця і домівки для українців, котрі перебувають там через війну; як потужно вони намагаються голосити правду про Україну серед цієї величезної дезінформації, яку поширює росія в усьому світі!» — розповів Предстоятель.