Глава УГКЦ у 133-й день війни: «Закликаємо весь світ стояти на сторожі істинної свободи, яка є здатністю сучасної людини робити добро»
А що таке свобода? Властиво, у чому полягає зміст нашої боротьби? Над цим питанням ми роздумуємо з точки зору невидимої духовної боротьби, яку веде кожен християнин зі злом, із дияволом, ворогом людського роду. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 133-й день війни повномасштабної війни росії проти України.
Ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України, сказав Предстоятель, що дожили до цього ранку, що можемо і сьогодні бачити світло денне та стояти в молитві за Україну, за наш народ перед Божим обличчям.
Блаженніший Святослав відзначив, що останні 24 години знову були дуже важкими для України. «Загинуло багато людей: ворог невпинно атакує нашу Батьківщину, зокрема на сході та півдні. Учора нас просто вразила трагедія Слов’янська. Серед дня було завдано ракетного удару по міському ринку, де перебувало чимало людей, які прийшли купити собі харчі. Є багато вбитих і поранених…», — сказав він.
У цей день Глава Церкви розмірковував над поняттям свободи. «Коли ми говоримо про свободу, то йдеться про здатність людини чинити добро, про можливість не так вибирати між добром і злом, як примножувати добро, яке Господь Бог кладе в людські руки. І ось змістом християнського аскетичного життя є боротьба з лихими думками, із пристрастями, оця праця над собою для здобуття чеснот, певних здібностей, здатності людини вправно чинити добро», — вважає духовний лідер.
Дія пристрастей, на його переконання, настільки руйнівна, що їх часто порівнюють із нищівною хворобою. «Коли стаєш поблажливим до себе і не чуваєш над собою, то впускаєш у себе злих духів, які перевертають, грабують твій розум, захоплюють у полон твої думки та скеровують їх до цього світу», — сказав Глава Церкви.
Тому християнська аскетична боротьба, наголосив він, є боротьбою за свободу прагнути до добра, за свободу як можливість бути вільними від зла.
Предстоятель зауважив, що багато з нас думають, що істинна свобода — це потурання своїм пристрастям і похотям… «Це політика потурання загарбникові, який говорить про свої геополітичні інтереси в тій чи тій країні світу, і хтось наївно думає, що коли цей загарбник отримаєте те, що хоче, то його пристрасть заспокоїться. Ні, навпаки, вона зросте. Ми сьогодні бачимо, як російський агресор нещадно продає Україну, продає навіть українське зерно на міжнародних ринках», — наголосив Блаженніший Святослав.
«Ми сьогодні закликаємо весь світ, — сказав Предстоятель, — стояти на сторожі істинної свободи, яка є здатністю сучасної людини робити добро. Ми повинні чинити спротив будь-якому потуранню людської похоті, чи то певної людини, чи цілої імперії, чи народів або політиків».
Департамент інформації УГКЦ