Глава УГКЦ: «Нас хочуть стерти з лиця землі, але саме сила чесного і животворного Хреста буде перемогою України»

27 вересня 2022, 17:37 2115

Слава, яка сьогодні виходить у Києві з чесного і животворящого Хреста на цілу Україну, є чимось ще до кінця нами не зрозумілим, але чимось, що зворушує до глибини душі. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у свято Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

«Хресту Твоєму поклоняємось, Христе, і святе воскресіння Твоє славимо!»

Як зауважив Предстоятель, сьогодні Христова Церква святкує дуже особливе, глибоке свято, свято, яке є одним із найбільших свят християнського Літургійного року — свято Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього.

За словами проповідника, подія Воздвиження чесного і животворного Хреста є моментом, коли протилежності, полюси міняються місцями.

«Те, що колись було принижене, — каже він, — заховане, запечатане, навіть римською державною релігією, сьогодні проявляється і возноситься перед очима всієї вселенної. Більше того, ця переміна полюсів тогочасного суспільства означає новий період в історії цілої імперії, бо християнство було релігією низів, а тепер славу Христа співає сам імператор, і ті, кого колись переслідували, вбивали за те, що вони вірять у Розп’ятого, сьогодні починають шанувати як друзів імператора».

Ця подія, на погляд духовного лідера, всесвітнього Воздвиження, всесвітньої зміни полюсів духовного, суспільного, вселенського життя людини у Богом створеному світі, по-особливому сьогодні відчувається під час війни у Києві.

«Ми знаємо цю історію, що Андрей Первозванний, апостол, який вперше приніс на святі Київські гори Благовість Христову, поставив на Київських горах Хрест Господній. І каже передання, що він передбачив, що на цих горах засяє велика слава Божа. Зазвичай наша духовна історія інтерпретує і пояснює, що, мабуть, він передбачив часи Володимира Великого, коли християнство стане славою Київських гір, але ми знаємо, що для того видіння немає часових історичних рамок», — розповів Блаженніший Святослав.

Ми до кінця не знаємо, стверджує Глава Церкви, але духовна інтуїція Церкви нам вказує на пророцтво ще одного Андрея — праведного митрополита Андрея Шептицького, який перед смертю передбачив, що нашу Церкву чекають жорстокі переслідування, її знищення, але потім вона засяє у своїй славі на увесь світ.

«Пророцтво Андрея Первозванного і Андрея Шептицького проводить глибоку лінію для нашого з вами сьогодення, для нас, українців, які святкуємо у Києві це свято під час війни. Бо сьогодні Україна розуміє, що саме Хрест Господній є її знаком перемоги над ворогом», — вважає Предстоятель.

А ми сьогодні з Києва кажемо, зауважив проповідник, що це остання, мабуть, колоніальна війна у Європі в історії людства. «Нас хочуть стерти з лиця землі, заперечують нам право на існування як народові, але саме сила чесного і животворного Хреста буде перемогою України, буде тою силою, тим моментом, коли той, кого принижують, стане вивищеним, коли Господь могутніх скине з престолів, а підніме угору смиренних», — наголосив духовний лідер.