Глава УГКЦ на Преображення: Сьогодні розп’ята Україна віднаходить світло серед темряви і силу серед безсилля

6 серпня 2024, 16:49 829

Сьогодні молимося за преображення нашої України, всіх нас. Молимося за здатність бачити Божу славу навіть у наших стражданнях і немочах. Ми так сьогодні потребуємо віднайти зміст всіх тих трагічних подій, які з нами діються. Але ми впевнено у світлі преображеного Христа прямуємо до Його слави. Тому сьогодні нам тут разом з Христом добре бути, як і Петрові, Якову та Іванові, бо людині добре є там, де є Бог. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді на свято Преображення Господнього, 6 серпня 2024 року.

Фото з архіву

«Щоразу, коли ми святкуємо це свято, щось нове і глибше  відкривається нам у тому світлі, яке засяяло на Таворській горі, що вражає кожного, хто слухає Боже слово», — зазначив проповідник. Глава Церкви звернув увагу на два елементи цього свята, які дивним чином поєднуються в особі преображуваного Христа — це вияв Божої слави та зміст розмови.

«Ми бачимо на Таворі об’явлення триєдиного Бога: Отця, який промовляє, Сина, який преображається, і хмару Святого Духа, що начебто огортає всіх присутніх», — зазначив він. «Ми теж бачимо зустріч минулого, теперішнього і майбутнього. Бо на цю гору приходять не тільки три учні, які будуть свідками страстей Христових, але найбільші особистості Старого Заповіту: Мойсей, який собою уособлює старозавітній Закон, і пророк Ілля, який у собі уособлює всіх старозавітних пророків, яких Духом Святим Господь Бог посилав зі словом до свого народу», — додав проповідник.