Глава УГКЦ: Ми чітко пояснили Папі Францискові, що міф про велику російську культуру перетворився на рашизм

18 вересня 2023, 09:33 14628

Слухаючи нас, Святіший Отець сказав: «Я знаю, що вам болить, бо ви деколи сумніваєтеся, чи Папа з вами. Запевняю вас, що я — з Україною, з українським народом». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному відеозверненні у 83-й тиждень повномасштабної війни, яку російський окупант приніс на мирну українську землю.

Театр імені Тараса Шевченка в історичному центрі Чернігова, у який 19 серпня 2023 року влучила російська ракета, фото: Паула Бронштейн / Getty Images

Предстоятель зазначив, що ворог застосовує проти нашої Батьківщини всю наявну в нього зброю: від підводних човнів до надсучасних ракет і стратегічної авіації. На всій лінії фронту йдуть тяжкі, кровопролитні бої. Але наше військо, наші дівчата і хлопці, крок за кроком звільняють українські міста та села. Молячись за них, дякуючи за цей прожитий і відвойований у ворога тиждень, ми кажемо: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Глава Церкви зауважив, що цього тижня в Римі закінчився черговий Синод Єпископів УГКЦ, який став безпрецедентним в історії нашого синодального діяння: «Сорок п’ять єпископів з усього світу з’їхалися до Рима, щоб промовити одним голосом, серцем і одними вустами від імені багатостраждальної України до всього світу. Відбувся Синод надії — так ми його назвали. І сьогодні вже можна сказати, що ця надія нас не підвела. Ба більше, наші очікування були перевершені».

«Ми відчули, — наголосив Предстоятель, — що увага світової громадськості була прикута до нашого діяння тут, у Римі, що журналісти, політики, громадські діячі хотіли чути голос Української Церкви. Ми промовили до очільників структур Католицької Церкви не тільки в межах Римської курії, а й у всьому світі. Стоячи перед обличчям Святішого Отця Франциска, кожен із наших єпископів міг звернутися до нього від імені свого народу, своєї єпархії, своїх людей. І ось ми повертаємося додому сповнені надії, запевнені в тому, що Вселенська Церква підтримує український народ».

За словами духовного лідера, особливою для єпископів стала зустріч із Папою: «Потрібно наголосити, що, спілкуючись із нами, він сам себе виправив, усуваючи різні непорозуміння, які були пов’язані з його висловлюваннями. Єпископ Рима дуже уважно слухав біль і розчарування, що йому представили наші владики. Ми чітко та зрозуміло пояснили йому, що міф про велику російську культуру перетворився на ідеологію „русского міра“, яку науковці сьогодні окреслюють новим терміном — „рашизм“».

Як розповів Глава УГКЦ, щодо новітніх ідеологій Папа Франциск зауважив: «Це просто трагедія, коли велика культура проходить дистиляцію через маніпуляцію з боку світської, державної влади і перетворюється на ідеологію, яка вбиває. А коли ця ідеологія вдирається в Церкву — це велика трагедія для християн нашого часу».

«Тому сьогодні ми кажемо: наші єпископи виконали свою місію і повертаються до своїх людей, щоби продовжувати молитися і працювати на славу Божу та для добра українського народу», — резюмував духовний лідер українців.