Звернення Глави УГКЦ у 83-й тиждень повномасштабної війни, 17 вересня 2023 року

17 вересня 2023, 21:45 81

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 83-й тиждень повномасштабної війни, яку російський окупант приніс на нашу мирну українську землю. Ворог застосовує проти нашої Батьківщини всю наявну в нього зброю — від підводних човнів до надсучасних ракет і стратегічної авіації. На всій лінії фронту йдуть тяжкі, кровопролитні бої.

Порушуючи всі норми міжнародного права, російський окупант невпинно завдає ударів по населених пунктах України. Знову цими днями сотні українських міст і сіл на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Запоріжжі, Херсонщині, Одещині та Сумщині опинилися під важкими ударами російської зброї. Десятки людей загинули, сотні поранені. Ворог намагається нищити українське зерно. Знову зазнала руйнувань інфраструктура українських портів. Але наше військо, наші дівчата і хлопці, крок за кроком звільняють українські міста і села. Молячись за них, дякуючи за цей прожитий і відвойований у ворога тиждень, ми кажемо: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Цього тижня в Римі завершився черговий Синод Єпископів УГКЦ, який став безпрецедентним в історії нашого синодального діяння. Сорок п’ять єпископів з усього світу з’їхалися до Риму, щоб промовити одним голосом, серцем і одними вустами від імені багатостраждальної України до всього світу. Відбувся Синод надії — так ми його назвали. І сьогодні вже можна сказати, що ця надія нас не підвела. Ба більше, наші очікування були перевершені. Ми відчули, що увага світової громадськості була прикута до нашого діяння тут, у Римі, що журналісти, політики, громадські діячі хотіли чути голос Української Церкви. Ми промовили до очільників структур Католицької Церкви не тільки в межах Римської курії, а й у всьому світі. Стоячи перед обличчям Святішого Отця Франциска, кожен із наших єпископів міг звернутися до нього від імені свого народу, своєї єпархії, своїх людей. І ось ми повертаємося додому сповнені надії, запевнені в тому, що Вселенська Церква підтримує український народ.

Особливою для нас була зустріч із Папою. Потрібно наголосити, що, спілкуючись із нами, він сам себе виправив, усуваючи різні непорозуміння, які були пов’язані з його висловлюваннями. Єпископ Риму дуже уважно слухав біль і розчарування, які йому представили наші владики. Ми чітко і зрозуміло пояснили йому, що міф про велику російську культуру перетворився на ідеологію «русского міра», яку науковці сьогодні окреслюють новим терміном «рашизм». Слухаючи нас, Святіший Отець сказав: «Я знаю, що вам болить, бо ви деколи сумніваєтеся, чи Папа є з вами. Запевняю вас, що я — з Україною, з українським народом». Стосовно новітніх ідеологій він зауважив: «Це просто трагедія, коли велика культура проходить дистиляцію через маніпуляцію з боку світської, державної влади і перетворюється на ідеологію, яка вбиває. А коли ця ідеологія вдирається в Церкву — це велика трагедія для християн нашого часу». Тому сьогодні ми кажемо: наші єпископи виконали свою місію і повертаються до своїх людей, щоб продовжувати молитися і працювати на славу Божу та для добра українського народу.

Наступними днями проходитиме чергова важлива Зустріч східних католицьких єпископів Європи. Цієї неділі наші владики з України та з європейських країн прибули до Греції, до нашої громади в Афінах, щоб разом думати, як говорити до серця європейських народів про болі та страждання України. Нехай Господь Бог допоможе нам зібрати широку міжнародну і загальноцерковну підтримку для Батьківщини, щоб ми справді могли досягнути миру, який кардинал Дзуппі назвав безпечним, справжнім, справедливим.

Боже, благослови нашу Батьківщину Твоїм небесним, справедливим, вічним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео