Глава УГКЦ до протоігумена василіан в Україні: «У своїх молитвах будьте біля матері, яка втратила свого сина!»

16 лютого 2024, 20:43 2764

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав новообраного протоігумена провінції Чину отців василіан Найсвятішого Спасителя в Україні отця Йосифа Кральку, призначення якого відбулося 14 лютого під час Звичайної провінційної капітули, та уділив йому архипастирське благословення. Глава УГКЦ привітав також його радників, яких отці Звичайної капітули обрали протоігумену для допомоги.

У привітальному листі Блаженніший Святослав зазначив, що о. Йосиф прийняв своє служіння в час кровопролитної боротьби українців з російським окупантом, який окрім зброї, «воює» також і релігійними гаслами, які закорінені в геноцидній концепції «русского міра».

«Вдивляючись у нашого Господа Ісуса Христа, шукайте в Ньому слова підтримки і розради для себе, своїх співбратів і рідного народу», — звернувся Предстоятель до о. Йосифа.

Окрім цього, Глава УГКЦ подякував отцям і братам чину за жертовне служіння нашому людові, який страждає через воєнне лихоліття. Відтак звернувся до новообраного протоігумена: «Дорогий отче Йосифе, продовжуйте виконувати євангельські настанови. У своїх молитвах будьте біля матері, яка втратила свого сина. Зігрійте теплом Божої любові дитину, яка так і не побачить свого батька. Послужіть тим, хто втратив усе своє майно і тепер став переселенцем у рідній країні».

Блаженніший Святослав побажав о. Йосифові духовних сил, а також запевнив у підтримці всіх ініціатив, які будуть спрямовані на розвиток Церкви, проповідь Божого слова та добро боголюбивого люду.

«Прошу милосердного Бога, щоб період Вашого урядування був позначений зміцненням монастиря, його глибоким духовним розквітом та оновленням, а також численними ревними покликаннями до богопосвяченого життя», — побажав Отець і Глава УГКЦ.

Провінційна капітула провінції отців василіан Найсвятішого Спасителя в Україні, монастир святого Йосифа у Львові-Брюховичах, 12–16 лютого 2024 рокуПровінційна капітула провінції отців василіан Найсвятішого Спасителя в Україні, монастир святого Йосифа у Львові-Брюховичах, 12–16 лютого 2024 року

Як ми повідомляли раніше, 14 лютого 2024 року Звичайна провінційна капітула Провінції отців василіан Найсвятішого Спасителя в Україні, що проходить у монастирі Святого Йосифа у Брюховичах, обрала нового протоігумена провінції. Ним став о. Йосиф Кралька, ігумен монастиря у Дрогобичі.