«Дякую, що ви не покинули свого міста, але тримаєте тут свій блокпост боротьби за Україну!» — Глава УГКЦ в Южноукраїнську

19 жовтня 2022, 13:22 551

17–18 жовтня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в межах душпастирського візиту на Південь України відвідував Южноукраїнськ, де завітав до Свято-Покровського монастиря сестер св. Йосифа Обручника і парафії Всіх Святих Українського Народу, помолився біля меморіалу за жертв війни і провідав у лікарні поранених захисників України, а також зустрівся з працівниками Південноукраїнської АЕС і місцевою владою.

Главу Церкви супроводжували: екзарх Одеський владика Михайло Бубній, патріарший економ о. Любомир Яворський, особистий секретар о. Олег Олекса і редактор Католицького інформаційного агентства (Польща) Кшиштоф Томашик.

У понеділок, 17 жовтня, Предстоятель відвідав Свято-Покровський монастир сестер святого Йосифа Обручника і парафію Всіх святих українського народу, де душпастирює о. Ігор Ворона. Глава Церкви подякував священнику за те, що він не покинув свій блокпост — свою парафію, свій храм і своїх людей: «Дякую, що навіть тоді, коли ви були буквально за кілька кілометрів до окупованого Вознесенська, наша громада тут, наша парафія, це місто боролися, робили все для того, щоб ворог не пройшов. А ви, отче, показали взірець доброго пастиря».

Блаженніший Святослав розповів, що в цих важких часах багато разів роздумував над словами Христового Євангелія про наймита і доброго пастиря. Наймит, каже він, дбає тільки про себе, про свою платню і вигоду, і коли є небезпека, кидає своїх овець, про них не дбає, бачить вовка, що надходить, кидає їх і біжить геть. А тоді вовк, ворог їх розполохує. А добрий пастир душу свою віддає за овець.

У цьому контексті Предстоятель пригадав також про священників і монахів УГКЦ на окупованих територіях — у Херсоні, на півдні Запорізької області, в Криму і на Донбасі, — які стоять перед Божим престолом разом зі своїми людьми.

Блаженніший Святослав відзначив, що парафія Всіх святих українського народу в Южноукраїнську є на передовій гуманітарного фронту: «Дякую, що ця парафія, ви, отче, разом зі своїми людьми, сестрами стали на передовій гуманітарного фронту, щоб послужити всім тим, у кого ця війна забрала домівку, хотіла забрати навіть життя і майбутнє. Але ви їх прийняли, зігріли, дали їм надію і віру в те, що ми маємо майбутнє. Я більше скажу: якщо в Южноукраїнську стоїть наша греко-католицька парафія, Україна є і буде. Я бачу майбутнє у ваших очах».

Наступного дня зранку Глава УГКЦ очолив у парафії Всіх святих українського народу Божественну Літургію, відтак о. Ігор Ворона представив численні соціальні ініціативи, які здійснюються в парафії.

Опісля біля меморіалу жертвам війни росії проти України Блаженніший Святослав помолився за жертв війни і полеглих українських воїнів, також завітав до місцевого краєзнавчого музею.

Відтак Глава УГКЦ відвідав у лікарні поранених захисників України.

В Южноукраїнську, де розташована Південноукраїнська атомна електростанція, Блаженніший Святослав зустрівся з генеральним директором Південноукраїнської АЕС Ігорем Половичем і його співпрацівниками, а також місцевою владою.

«Я приїхав, щоб висловити вдячність і пошану за титанічну працю усім тим, що забезпечують нам в Україні можливість жити в безпеці, навіть більше, атомній безпеці», — сказав Глава Церкви. Він пригадав той тривожний випадок, коли за 400 метрів від цієї атомної електростанції впала російська ракета. «Ми тоді апелювали до сумління всього світу. Бо так, як росія займається ядерним шантажем на Запорізькій атомній електростанції, те саме хоче зробити і тут. Але думаю, що сила Божа їй цього не дозволить», — переконаний Предстоятель.

Під час зустрічі було нагороджено патріаршими грамотами Дмитра Литвиненка, Дениса Кравченка і Миколу Шевчука за допомогу в організації соціального служіння в парафії Всіх святих українського народу в Южноукраїнську.

Читайте також: Глава УГКЦ приїхав у Миколаїв, щоб висловити вдячність і підтримку мужнім людям цього незламного міста

Пригадуємо, Блаженніший Святослав здійснює душпастирський візит на Південь України. 15–16 жовтня в Одесі Блаженніший Святослав зустрічався з представниками місцевої влади і волонтерами Одеської області, а також з вірними і духовенством Одеського екзархату. В одеських парафіях Предстоятель передав внутрішньо переміщеним особам продуктові набори, сформовані Патріаршою фундацією «Мудра справа». 17 жовтня Глава Церкви відвідав Миколаїв.