Глава УГКЦ приїхав до Миколаєва, щоб висловити вдячність і підтримку мужнім людям цього незламного міста

18 жовтня 2022, 21:00 1457

У понеділок, 17 жовтня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у межах душпастирського візиту на Південь України відвідав місто Миколаїв, де зустрівся з представниками місцевої влади і військовими, а також завітав у парафію Покрову Пресвятої Богородиці.

Главу Церкви супроводжували: екзарх Одеський владика Михайло Бубній, патріарший економ о. Любомир Яворський, особистий секретар о. Олег Олекса і редактор Католицького інформаційного агентства (Польща) Кшиштоф Томашик.

«Я сьогодні тут, у Миколаєві, насамперед хочу висловити вдячність, підтримку і запевнити у молитві мужніх людей цього незламного міста, — зазначив Блаженніший Святослав. — Сьогодні бути в Миколаєві означає торкнутися ран цього міста і України, яка страждає… Але ми не жалкуємо про те, що боремося. Бо лише той, хто бореться за свою свободу, є її гідний. Лише той, хто нікому в руки не віддасть волі своєї Батьківщини, здобуде перемогу».

У Миколаєві Глава УГКЦ зустрівся з головою Миколаївського обласного медичного управління Максимом Безносенком, який розповів про медичну ситуацію в місті та області. Він зокрема відзначив, що у Миколаєві немає жодного медичного закладу, який би не піддавався обстрілу росіян.

Відтак Блаженніший Святослав з делегацією УГКЦ зустрівся з головою Миколаївської обласної військової адміністрації Віталієм Кімом та його заступником Юрієм Гранатуровим, з якими обговорили низку питань щодо співпраці задля розв’язання нагальних проблем, які виникли в Миколаївській області через ворожі обстріли. Глава УГКЦ поцікавився ситуацією у місті та області, зокрема з питною водою, і запевнив, що Українська Греко-Католицька Церква, відповідно до своїх можливостей, намагатиметься допомогти у вирішенні наявних проблем.

Крім цього, перебуваючи в Миколаєві, Предстоятель зустрівся з військовими, яким подякував за служіння і запевнив у молитовній підтримці.

Зустріч з головою Миколаївської обласної військової адміністрації Віталієм КімомЗустріч з головою Миколаївського обласного медичного управління Максимом БезносенкомЗустріч з військовими

Цього дня Блаженніший Святослав також відвідав парафію Покрову Пресвятої Богородиці, де помолився разом із вірними за перемогу України. Главу Церкви на парафії привітав о. Тарас Павлюс. На молитві були присутні й інші священники: о. Микола Боднар з смт Врадіївка і нововисвячений священник Олексій Буров з Миколаєва, якого Глава УГКЦ висвятив у неділю, 16 жовтня, в Одесі. У молитві взяли участь також представники місцевої влади: перший заступник міського голови Миколаєва Віталій Луков, голова Центрального району Миколаєва Олександр Береза і заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Андрій Шостак.

Відвідини парафії Покрову Пресвятої Богородиці в Миколаєві

Користаючи з нагоди, Глава УГКЦ від імені всієї Церкви подякував о. Тарасу Павлюсу за відважне служіння, зокрема в час війни.

«Отче, — сказав Предстоятель, — я маю унікальну нагоду зараз перед владикою, перед місцевою владою, перед вірними скласти вам слова подяки. Коли почалася війна, вона перевірила всіх на справжність, бо впали всі маски і виявилися найглибші таємниці та думки людського серця. Я дякую, отче, що ви залишилися зі своїм народом, що ви, як духовний воїн, не здали свого фронту, що ви виконали слова нашого Спасителя про доброго пастиря».

Глава УГКЦ зауважив, що, де священник є на своєму місці і виконує своє служіння навіть в екстремальних умовах, там росте Церква. Там тоді є все: є до кого приїхати, є кому допомогти, є осердя молитви, соціального служіння та інших вимірів присутності Церкви. «Отче, дякую вам і всім вашим співпрацівникам, які тут є сьогодні разом із вами. Висловлюю вам вдячність і визнання від усієї Української Греко-Католицької Церкви», — додав Предстоятель, звертаючись до о. Тараса Павлюса.

Отець Тарас ПавлюсОтець Тарас Павлюс

Відтак, звертаючись до вірних, Блаженніший Святослав зазначив, що ми ще до кінця не знаємо і не розуміємо, наскільки глибоко ворог поранив тіло українського народу. Гоїти рани війни потрібно буде, ймовірно, десятиліттями. «Але сьогодні я б хотів торкнутися голови кожного і кожної з вас, щоб через дотик служителів Господніх сам Ісус Христос торкнувся вас. Бо жити в місті, яке щодня обстрілюють, це вже геройство, але й рани», — сказав Блаженніший Святослав і благословив особисто кожного з присутніх парафіян і жителів Миколаєва, кладучи на голову руки.

На подвір’ї храму Глава УГКЦ зустрівся також з командою «Карітас-Миколаїв», яка сьогодні налічує близько 30 осіб. Він висловив їм усім подяку за працю, жертовність і стійкість.

Владика Михайло Бубній подякував Блаженнішому Святославу за візит до Миколаєва і побажав, щоб після цього візиту Південь України був звільнений від окупантів. «Нехай ваш приїзд до Миколаєва, — сказав екзарх Одеський, — буде подібним до вашого приїзду до Харкова, коли після нього весь Харків і Харківщина були звільнені. Дай Боже, щоб після вашого візиту на Південь України цей регіон був звільнений. Ми про це молимося».

Читайте також: Молитва за Україну та її захисників і зустріч з ВПО: Другий день Глави УГКЦ в Одесі

Пригадуємо, Глава УГКЦ здійснює душпастирський візит на Південь України. 15–16 жовтня в Одесі Блаженніший Святослав зустрічався з представниками місцевої влади і волонтерами Одеської області, а також з вірними і духовенством Одеського екзархату. У парафіях Одеси Предстоятель передав внутрішньо переміщеним особам продуктові набори, сформовані Патріаршою фундацією «Мудра справа».

Депаратамент інформації УГКЦ