«Дякуємо, що допомагаєте нам служити і зростати», — Глава УГКЦ до благодійних організацій Німеччини

10 вересня 2024, 20:30 176

10 вересня 2024 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Берліні зустрівся з представниками благодійних організацій, що активно працюють в Україні. У зустрічі взяли участь ключові особи гуманітарної сфери, зокрема, представник Німецької єпископської конференції п. Ульріх Пенер, а також керівники організацій «Церква в потребі», «Реновабіс», «Мізереор», Католицького центрального комітету розвитку та «Карітас Інтернаціоналіс».

Отримання гуманітарної допомоги в Харкові, квітень 2024 року

Під час зустрічі Блаженніший Святослав висловив щиру подяку благодійним організаціям і всім жертводавцям, а також німецькому народу та державі за щедру допомогу, яку вони надають постраждалим від війни в Україні. Він зазначив, що ця підтримка — «неоціненна і надзвичайно важлива, оскільки благодійні організації допомагають не лише у відновленні інфраструктури, а й у підтримці людей, що постраждали від війни».

«Ваша допомога не лише полегшує будівельні проєкти, але, що ще важливіше, ви інвестуєте в людей. Ця інвестиція вже приносить гарні плоди», — наголосив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав також звернув увагу на актуальні виклики, з якими стикається Україна, зокрема на потребу в гуманітарній допомозі перед зимовим періодом і проблеми з енергетичною інфраструктурою, яка зазнала значних руйнувань.

Окрім цього, Предстоятель відзначив жорстокі наслідки агресії росії проти України, навівши дані з відкритих джерел: «Російська агресія проти України ґрунтується на цілеспрямованому руйнуванні цивільної інфраструктури по всій країні, — наголосив архиєрей. — Близько 1,4 мільйона будинків, у яких проживало 3,4 мільйона людей, пошкоджені або зруйновані. Надзвичайно постраждали навчальні заклади — 3 793 школи й університети зазнали бомбардувань та обстрілів…».

Закцентувавши на значущість солідарності й мобілізації як українського суспільства, так і міжнародних благодійних організацій, Блаженніший Святослав зазначив, що «попри складні умови війни, в Україні не було зафіксовано випадків смерті від голоду на території, підконтрольній українській владі».