«Дорога молоде, заохочую тебе взяти зі собою в майбутнє три засади «Обнови», — Глава УГКЦ під час обновлянської конференції

1 жовтня 2022, 18:29 1986

Християнський світогляд і мораль, професіоналізм, постійна самоосвіта — ці три засади «Обнови» є надзвичайно важливими життєвими орієнтирами для студентів. Ба більше, це правила успіху в житті, навчанні та професійній діяльності. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму слові до молоді на тему: «Християнська молодь під час війни та після перемоги» під час обновлянської конференції «Яке наше завтра?» в суботу, 1 жовтня, у Тернополі.

На початку свого слова Глава УГКЦ підкреслив важливість такої зустрічі, адже «в таких середовищах кується майбутнє України». На його переконання, коли ми думаємо про майбутнє, навіть у цей момент ми вже його творимо.

«Ми кажемо, що Україна є і буде. Україна є, тому що її захистила, зберегла українська молодь. Вона її і надалі захищає і оберігає. Україна буде такою, якою її хоче мати українська молодь», — наголосив Патріарх.

Блаженніший Святослав привітав обновлян із 25-річчям їхньої діяльності в Тернополі. «Дякую за все, що ви вже зробили для Церкви і народу», — додав він.

Глава Церкви подякував тернопільській молоді за те, що вона є кістяком, на якому творяться спільноти в різних містах України, зокрема в Києві. Блаженніший Святослав поставив у приклад київську «Обнову», яка звернулася до нього з проханням заснувати, окрім студентського товариства, академічну спільноту, а також підкреслив, наскільки йому приємно було зустріти обновлянина, що вступав до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Предстоятель подякував товариству за плоди його праці: «Дуже приємно бачити психологів, юристів, музикантів, які хочуть здійснювати свою професію по-християнськи. Дякую, що ви є, що хочете бути разом і ідеї великих попередників робите життєдайними. Це вічне і завжди актуальне», — наголосив Отець і Глава УГКЦ.

Далі Блаженніший Святослав пригадав три засади «Обнови»: християнський світогляд і мораль, професіоналізм, постійну самоосвіту. Відтак проаналізував кожну з них.

На його переконання, християнський світогляд і мораль — це справді тверда точка опори, на яку можна опертися. Це певний орієнтир, компас у бурхливому морі цього життя. «Вам потрібна точка опори, на яку можна опертися. Будуйте життя на основні християнського світогляду і моралі. Це дороговказ до свободи. Божі Заповіді Господь дав народові саме в той момент, коли він рухався від рабства до свободи. Хто так живе, буде благословенний. Адже це головні елементи людяності, здорової і повноцінної людини, яка проходить дорогу від „людини з маленької букви“ до „людини з великої букви“».

Друге — професіоналізм. За словами Глави Церкви, для кожної людини дуже важливо бути професіоналом у своїй справі, робити якнайкраще все, за що людина береться. «Як вчив нас патріарх Йосиф Сліпий, бажаймо великого! Не задовольняймося половинчастими відповідями», — закликав Блаженніший Святослав.

Третя засада — постійна самоосвіта. «Вона передбачає постійне самовдосконалення в тому, що я вже здобув. В сучасному інформаційному світі роль викладача змінилася. Викладач більше не є єдиним джерелом інформації для свого студента. Він подібний до регулювальника, який лише показує напрямок руху для студента до справжньої і правдивої інформації. Рухатися і черпати може кожен сам. Ти сам відповідальний за здобуття освіти. Це обов’язкова умова до побудови творчого і креативного суспільства та України, про яку ми мріємо», — переконаний Глава УГКЦ.

«Ці три засади „Обнови“ є правилом успіху для сучасного студента в житті, навчанні та в професійному житті і служінні!» — наголосив Предстоятель, дякуючи Господу Богу, що УГКЦ має таку обновлянську спільноту, яка задає тон і сьогодні присутня в різних куточках України.

Патріарх пригадав про «Пташку» — Катерину Поліщук, що, на його думку, є сьогодні збірним образом обличчя молоді, яка захищає Батьківщину за велінням власного сумління, яка будує простір життя, яка відчуває красу, яка мріє про майбутнє. «Дякую вам, наші молоді люди! Ми з нашими владиками приїхали, щоб вам вклонитися і подякувати. Це на ваші плечі впав найбільший тягар цієї війни», — сказав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав, пригадавши, що митрополит Андрей Шептицький покликав «Обнову» до щоденної муравлиної праці, закликав: «Думаючи про майбутнє, заохочую вас взяти у це майбутнє хоча б ці три засади вашого товариства. Я не просто вірю у перемогу, а знаю, що вона буде, адже знаю „Обнову“ — добрих дівчат і хлопців, які готові підхопити наші спільні мрії і кожен на своєму місці втілити в життя».

Читайте також: «Сьогодні Христос каже: Мене вбивають разом з тобою, Я є поруч. Твої рани стають Моїми» — Блаженніший Святослав у Тернополі

Як ми повідомляли, 1–2 жовтня 2022 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав з пастирським візитом перебуває в Тернополі.