Для духовенства Київської архиєпархії провели великопосні реколекції

28 березня 2024, 22:00 165

26–28 березня у Вишгороді відбулися щорічні великопосні реколекції для духовенства Київської архиєпархії.

Для духовенства Київської архиєпархії провели великопосні реколекції

Упродовж трьох днів священники, диякони та випускники духовних семінарій роздумували над своїм духовним життям. У цьому їм допомагав о. Роман Микієвич, парох храму Архистратига Михаїла м. Тисмениця, що неподалік Івано-Франківська.

Свої науки до духовенства о. Роман виголосив на тему «Як жити по-євангельськи», щоб євангельське життя священника надихало до такого ж життя інших людей.

У гроні духовенства Київської архиєпархії привітав реколектанта владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник і синкел у справах духовенства Київської архиєпархії. Звертаючись до присутніх, він зауважив: «Наша Церква заохочує, щоб принаймні раз у році ми взяли участь у спільних реколекціях. Ця спільність полягає не лише в тому, щоб ми слухали певної науки, бо це можна зробити коли завгодно, але це потрібно, щоб ми, перебуваючи у спільноті, ділилися спільним духом — тим, чим живемо. Тоді, коли ми живемо разом, нам потрібен добрий провідник, який допоможе нам краще пережити цей час», — зазначив архиєрей, привітавши реколектанта, та запросив його до ділення духовним словом.

Відтак о. Роман почав науки, у яких порівняв священство зі своїм домом, із місцем, яке любить кожна людина, що дбає про свій дім і старається зробити його комфортним та зручним. Душпастир закликав любити своє священство, як власний дім, щоб у цьому священстві йому було комфортно. «Хто у своєму священстві чується добре, як у рідному домі, той береже своє священство так, як свій дім, і його доглядає. Тому важливо любити своє священство як найкращу кімнату у своєму домі», — наголосив він.

Також о. Роман закликав своє життя будувати навколо трьох літер «с»: служіння, супроводу і свідчення. Адже кожен священник покликаний Богом до служіння Богові і людям, яких має супроводжувати до Христа та свідчити Його любов до людини. Щоб це добре вдавалося виконувати, потрібно жити щоденно Євхаристією, яка є джерелом священничої сили. При цьому, за словами душпастиря, надважливо залишатися доброю людиною, до чого часто закликав блаженніший Любомир Гузар.

В останній день реколекцій священники мали зустріч із Блаженнішим Святославом. «У цей день мені важливо разом із вами довершити цей духовний шлях, яким ви подорожували впродовж цих реколекцій, щоб ми разом із Божим духом вернулися до нашого служіння. Бо в цьому є зміст кожних реколекцій, щоб Божа благодать Таїнства Священства обновила свою силу та присутність у житті та діяльності кожного з нас», — наголосив він.

Глава УГКЦ у слові також звернув увагу, що в цей день Католицька Церква за григоріанським календарем переживає Великий четвер, день Священства. «Ми з вами посвячуємо дуже багато часу, дбаючи про інших, про парафіян, про постраждалих від війни, про тих, кому служимо в соціальному служінні, але часто дуже мало в цьому важкому служінні звертаємо увагу на самих себе. Тому реколекцї є тим часом, коли можемо подивитися самі на себе».

На завершення реколекцій Блаженніший Святослав висловив слова вдячності за проведений час у гроні духовенства Київської архиєпархії о. Романові Микієвичу та на згадку подарував душпастирю свої авторські книжки.