Для Апостольської бібліотеки Ватикану передали серію видань «Київське християнство»

19 жовтня 2024, 13:56 206

18 жовтня Блаженніший Святослав у Ватикані урочисто передав 30 томів видавничої серії «Київське християнство» до Апостольської бібліотеки Ватикану.

Ця подія зібрала у центрі Католицької Церкви представників духовенства та науковців з України та Святого Престолу. Звертаючись до отця Мауро Мантовані, Префекта бібліотеки, та його співпрацівників, Глава Української Греко-Католицької Церкви підкреслив, що ця збірка є певним «свідоцтвом про хрещення» Київської Церкви, котра народилася в період ще неподіленого християнства.

Блаженніший Святослав наголосив, що це урочисте передання книг «має свій символізм і є знаком Божого провидіння: це наукове надбання ми передаємо вам під час проведення у Ватикані Синоду, скликаного Папою Франциском, оскільки Синод — це свідчення цілісності та єдності Церкви, як це було у період зародження Київського християнства».

Тому символічно також, що серед присутніх гостей цієї події був митрополит Пісідійський Йов Геча, котрий бере участь у Папському Синоді як «братній делегат» від Константинопольського патріархату. «Цей науковий доробок розповідає про історію Київського християнства, яке містить у собі як православні, так і католицькі періоди, тому його можна вповні вважати екуменічним дослідженням, тому попередньо ми передали цю збірку теж Його Святості Патріарху Варфоломію», — зазначив Глава УГКЦ.

Отець Мауро Мантовані підкреслив, що ця збірка є великим здобутком для Апостольської бібліотеки і відкриває перед її відвідувачами можливість ознайомитися з великим та важливим пластом історії Східної Церкви.

На завершення події між делегаціями було підписано офіційні грамоти, які засвідчили факт передачі 30 томів видавничої серії «Київське християнство» до Апостольської бібліотеки Ватикану.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі