«Дім поза домом»: УГКЦ відкрила перше модульне містечко для переселенців на Львівщині

12 липня 2024, 21:11 1657

У п’ятницю, 12 липня 2024 року, у селищі Брюховичі Львівської громади, за участю духовенства УГКЦ, представників Лицарів Колумба, влади та ВПО відбулося відкриття модульного містечка, розрахованого на 32 особи — 10 сімей. Модульне містечко розташоване на ділянці, яка перебуває у власності Української Греко-Католицької Церкви.

У Брюховичах у прихистку Української Греко-Католицької Церкви від початку повномасштабного вторгнення проживає понад 60 осіб із різних регіонів України, в основному з її окупованих частин.

Завдяки співпраці Благодійного фонду Патріаршої курії «Мудра справа» та фінансової підтримки організації «Лицарі Колумба» на території Церкви для ВПО вдалося побудувати модульне містечко, де будуть проживати сім’ї з цього прихистку, які постраждали від російської військової агресії, втратили своє житло або через окупацію не можуть повернутися до рідних домівок.

Патріарший економ, ініціатор проєкту модульного містечка від «Мудрої справи», о. Любомир Яворський запевнив, що відкриттям цього модульного простору Українська Греко-Католицька Церква виявляє свою любов до кожного мешканця цього прихистку.

«Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав на початку війни, коли була створена „Мудра справа“, наголошував, щоб Церква завжди була поруч зі своїм народом. Як тільки ми прийняли перших людей, Блаженніший розумів, що нам потрібно збільшувати простір, де б ми могли прийняти ще більшу кількість людей. Війна триває. Люди до сьогодні втрачають житло», — сказав о. Любомир.

Він подякував Богові та Лицарям Колумба за фінансову підтримку.

«Кожна справа потребує Божого благословення. Перше ми просили у Блаженнішого Святослава благословення розпочати цей проєкт, а тепер просимо Божого благословення, щоб він тривав і щоб люди, які тут проживатимуть, відчували Божу любов», — зазначив патріарший економ, запросивши усіх до Чину благословення дому.

Представник Найвищої ради Лицарів Колумба п. Шимон Чишек, який прибув на освячення і відкриття містечка, ствердив, що українці не є самотні у війні, а також висловив сподівання, що ці модульні будиночки подарують людям впевненість у їхньому житті і стануть їхнім домом поза рідним домом.

«Ви не є самотні у ваших викликах. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно — це моє головне послання сьогодні до вас», — наголосив представник Лицарів Колумба.

«Сьогодні ми найперше прийшли, щоб зустрітися з родинами, які мешкатимуть у цих будинках. Я знаю, що вам у житті довелося багато всього пережити. Ми не можемо стояти байдужими перед лицем страждання. Багато з вас втратили помешкання, своє майно, довелося пережити чимало моментів непевності через війну. Ми сподіваємося, що ці будиночки нададуть впевненість у вашому житті, що зможете тепер їх назвати своїм домом, — домом, куди ви зможете запрошувати своїх друзів, де діти зможуть робити домашнє завдання, що зможете назвати це місце домом поза домом», — сказав п. Шимон Чишек.

Заступниця начальника Львівської ОВА п. Христина Замула подякувала донорам і УГКЦ за те, що працюють над тим, щоб допомогти людям із житлом, що від ідеї дійшли до завершення.

«Дякую УГКЦ за те, що прихистили цих людей на своїй території. Ми говоримо не тільки про будинки, а про постійну, зокрема моральну і духовну підтримку осіб, які тут перебувають», — зазначила представниця влади Львівщини.

Пані Валентина, мешканка прихистку з окупованої Херсонщини, яка проживає тут 2 роки і була свідком започаткування проєкту, висловила всім подяку за доброту, милосердя, підтримку і розуміння.

«Коли 6 грудня Блаженніший Святослав освячував житло, я тільки перед цим приїхала і весь час плакала. Зараз мій стан душі набагато кращий. Я зустріла тут людей, які нас розуміють, підтримують у всьому. У цьому прихистку люди нам у всьому допомагають. Нам надають кваліфіковану медичну допомогу, ліки, правовий захист. Тут створені всі умови, щоб ми комфортно проживали», — сказала представниця внутрішньо переміщених осіб.

Як ми повідомляли, Глава УГКЦ освятив помешкання для переселенців у Брюховичах 6 грудня 2022 року.

Фото: Ігор Іванович