Cвято Першого дзвінка відбулося в українській школі «Золотоуст» в Італії

4 жовтня 2024, 09:51 15

29 вересня у південноіталійському місті Казерта відбулося святкування Першого дзвоника в парафіяльній школі І-III ступенів «Золотоуст» та дитсадку «Писанка».

Cвято Першого дзвінка відбулося в українській школі «Золотоуст» в Італії

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії.

Свято традиційно розпочалося з Божественної Літургії, яку очолив настоятель місцевої парафії Пресвятої Тройці та засновник української школи о. Ігор Данильчук.

Після молитовної частини у дворі школи розпочалася урочиста: першокласники декламували вірші, а учні старших класів привітали всіх музичними номерами. Випускники подарували першокласникам «Християнський Буквар» на згадку про їх перший шкільний день.

Отець Ігор Данильчук і директорка школи Ірина Гальчук привітали дітей, батьків та гостей, наголосивши «на важливості освіти й майбутньої відбудови України». Особливий акцент було зроблено на збереженні української мови, культури й освіти за кордоном.

Під час свята організували збір коштів на підтримку Збройних сил України, зазначивши, що «завдяки невтомним волонтерам вдалося знайти позашляховик для передачі військовим. Чотирипривідний автомобіль був придбаний за пожертви, зібрані на заході і незабаром транспортний засіб відправлять в Роботино на Запорізький напрямок».

Урочистості завершилися дзвоником, який прозвучав у руках учениці 1-го класу Діани Павлової та одинадцятикласника Маркіяна Клебана.

Також під час свята урочисто прозвучав Гімн України, а присутні вшанували пам’ять загиблих захисників хвилиною мовчання.

Варто додати, школа «Золотоуст» гостинно приймає дітей, що були змушені покинути Україну через війну, надаючи їм можливість продовжувати навчання в рідній українській атмосфері.

Цьогоріч до шкільної родини приєдналися 18 першокласників.