«Через служіння капелана Церква стоїть поруч з українським військом», — архиєреї УГКЦ під час години молитви за військових капеланів

24 лютого 2023, 14:00 308

Друга година молитовного стояння УГКЦ була присвячена військовим капеланам. Із душпастирськими словами вдячності та молитовною підтримкою до військових капеланів звернулися: архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус та єпископ Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ владика Микола Бичок в ефірі "Живого телебачення" під час 12-годинного молитовного марафону 24 лютого 2023 року.

Митрополит Івано-Франківський Володимир наголосив, що військові капелани стали духовними батьками для наших воїнів.

«Сьогодні особливо важливо згадати про тих, кого часто забуваємо і чий внесок безцінний. Дякуємо військовим капеланам, які стали духовними батьками для наших воїнів. Вони щодня служать підтримкою й опорою нашим захисникам. Вони підтримують бойовий дух, розділяють страх і допомагають залишитися добрими», — зазначив митрополит Володимир Війтишин.

Єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич переконаний, що саме завдяки військовим капеланам воїни відчувають, що Господь із ними в їхній боротьбі за Україну.

«Військові діляться, що для них присутність капелана є виразним виявом присутності Бога серед них. Це допомагає їм по-іншому пережити бій. Вони відчувають відвагу, мудрість, світлість. Мають відчуття, що Господь із ними. Дякуємо нашим священникам, які відважно й мужньо супроводжують наших військових», — сказав владика Йосафат.

«Молімося, щоби Бог нашим капеланам дарував мудрість у душпастирстві для військових. Нехай Господь допомагає їм терпеливо бути присутніми поруч із нашими захисниками», — закликав єпарх Чернівецький.

Владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії УГКЦ в Австралії, наголосив на особливому покликанні військового капелана, яке, на його переконання, полягає у вмінні товаришувати воїнам, бути поруч із ними та допомогти їм зберегти людську гідність серед моря насильства і гріха.

«Це велика честь і привілей допомагати в захисті Батьківщини. Через служіння військового капелана Церква стоїть поруч з українським військом та ділиться з ним невимовними Божими дарами. Духовний капелан не може брати до рук військової зброї, але використовує духовну», — зазначив єпископ.

«Капелан намагається озброїти військо духовними цінностями та чеснотами, любов’ю до Бога та ближнього, країни та народу, до рідних. Видимим знаком духовної зброї є вервиця, яку наші капелани дарують воїнам, а ті стараються носити її, причепивши до бронежилета чи носячи як нагрудний хрест», — додав владика Микола.

Владика Степан Сус подякував капеланам за те, що є добрими братами, друзями й духовними наставниками для військових.

«Будучи військовим капеланом багато років, розумію, як важливо для воїна, щоб поруч був священник. Той, хто його вислухає і зрозуміє, хто просто буде поряд. Це для них є свідченням, що воїни не самотні в цій боротьбі. Нехай Господь, милосердний і добрий, додає сили й мужності нашим військовим капеланам. Воїни потребують брата, друга, духовного наставника чи отця», — сказав владика Степан Сус у слові до військових капеланів.