«Будь-яка місцевість є дзеркалом способу життя її мешканців», — Донецький екореферент у Кривому Розі

8 квітня 2024, 16:39 48

У рамках Великопісної ініціативи референт Бюро УГКЦ із питань екології у Донецькому екзархаті о. Михайло Неїжмак відвідав Кривий Ріг. Під час візиту було проведено освітньо-виховний захід і закладено парафіяльний «Сад перемоги» в контексті безтермінової екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру».

За попередньою домовленістю з навчальним закладом, о. Михайло провів зведений урок екологічного виховання для учнів 5–6 класів місцевої школи № 70 на тему «Сила людського вчинку».

«Відповідальність за стан довкілля, лежить на людині, бо саме людські вчинки впливають на стан Богом створеного світу, і будь-яка місцевість є дзеркалом способу життя її мешканців. І для того, щоби формувати свій світогляд у правильному напрямі, з любов’ю до природи, потрібно навчатися та завжди думати про довготермінові наслідки для себе й інших», — навчав о. Михайло.

Екореферент розповів учням, як екологічна церковна інституція старається доносити інформацію до пересічних людей. Церква молиться, навчає та подає приклад.

Зокрема, у час Великого посту відбуваються молитовні заходи: Молебень до Бога-Творця, Божественні Літургії з окремими проханнями, Хресні дороги тощо. Екобюро УГКЦ видає багато навчальної літератури: збірки проповідей, дитячі казки, екопоради, роздатковий інформаційний матеріал. Не менш важливі власні практичні ініціативи, як-от висадка дерев, закладення садів, ініціативи зі збору макулатури, цікаві тематичні конкурси. Все це разом формує свідомість людини від малого до великого та впливає на становлення зрілої особистості.

Вкінці уроку о. Михайло звернувся до присутніх такими словами: «На вас сьогодні покладається велика надія, бо від вашого щоденного вибору залежить майбутнє нашої країни, нашого довкілля та рідного міста, що потерпає від російської агресії. Адже зараз разом із людиною страждає та терпить уся сотворена Богом дійсність».

Екореферент подякував керівництву школи за співпрацю та передав шкільній бібліотеці комплект екологічних видань.

Завершилися відвідини Кривого Рогу закладенням парафіяльного саду при парафії Володимира і Ольги УГКЦ, освячення якого звершив о. Михайло у співслужінні з настоятелем о. Ігорем Дмитришиним.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології