Богородиця-Оранта як символ надії: УГКЦ підсумовує Ювілейний рік 2025
9 липня на засіданні Синоду Єпископів УГКЦ владика Ярослав Приріз, голова Оргкомітету Ювілейного року УГКЦ, представив детальний звіт про роботу, проведену з нагоди відзначення Ювілейного року 2025 під гаслом «Паломники надії».

Богословсько-візуальне осмислення Ювілею
Оргкомітет розробив символіку Ювілейного року, яка відображає духовність Української Греко-Католицької Церкви. Було створено логотип із зображенням човна — символу земної, подорожуючої Церкви, що прямує до Царства Божого. Також підготовлено логотип до відзначення 1700-ої річниці І-го Вселенського Собору.
Особливе місце займає ювілейна ікона, яка поєднує мозаїку Богородиці-Оранти зі столичного собору Святої Софії — символу повноти єдиної Київської Церкви. Образ Богородиці-Оранти, Непорушної Стіни, вшановується як Покровительки нашої Батьківщини та народу, втілюючи образ християнської надії.
Послання Глави УГКЦ
13 грудня 2024 року було оприлюднено Ювілейне послання Отця і Глави УГКЦ «Ісус Христос — наша Надія». Це обширне послання енциклічного типу призначене для особистих духовних роздумів вірних і може бути використане священнослужителями при підготовці проповідей та на різних конференціях і симпозіумах.
Читайте також:
«Ісус Христос — наша надія» (І Тим. 1, 1): Послання Блаженнішого Святослава з нагоди Ювілейного 2025 року
Інформаційна підтримка
У грудні 2024 року відкрито спеціальну вебсторінку Ювілейного року на сайті УГКЦ за адресою ugcc.ua/iubilaeum2025. Тут розміщені історичні й богословські матеріали про ювілей, тексти молитов, план заходів та інформація про ювілейні відпустові святині.
Оргкомітет підготував широкий спектр друкованих матеріалів: ювілейні холсти-ікони, іконки, брошурки та буклети, які стали гарною згадкою про Ювілейний 2025 рік, особливо для паломників.
Урочисте відкриття
29 грудня 2024 року УГКЦ розпочала Ювілейний рік під гаслом «Паломники надії». Цього дня архиєреї урочисто відчинили понад 90 відпустових святинь у архиєпархіях, єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні та на поселеннях.
Читайте також:
Що таке повний ювілейний відпуст і де його можна отримати в храмах УГКЦ?
Святкування в Римі
Особливими подіями стали святкування в Римі. У травні 2025 року відбулося паломництво для Східних Католицьких Церков, включаючи проходження Святих дверей у базиліці Санта-Марія-Маджоре, аудієнцію з Папою у Ватикані та літургійні богослужіння.
28 червня 2025 року в базиліці Святого Петра Блаженніший Святослав очолив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з владиками Синоду. Богослужіння супроводжував Національно академічний чоловічий хор «Дударик».
Читайте також:
Глава УГКЦ під час паломництва у Ватикані: «Сьогодні в літургійний спосіб відбувся Патріарший Собор УГКЦ»
У рамках римських святкувань також відбулася наукова конференція «Богословʼя надії для України та з України», співорганізатором якої були Український Католицький Університет, Папський Григоріянський Університет та Університет Нотр-Даму США.
Пасторальні ініціативи
Упродовж Ювілейного року архиєпархії, єпархії та екзархати реалізовують численні пасторальні ініціативи, спрямовані на духовне оновлення та формацію молоді. Організовуються паломництва різних спільнот: монашества, християнських родин, військовослужбовців, молоді, освітян, медиків, працівників культури.
Владика Ярослав Приріз висловив щиру вдячність усім єпископам за співпрацю у відзначенні Ювілейного року, який покликаний допомогти вірним глибше пережити цей благодатний час і стати справжніми носіями надії у світі.
Департамент інформації УГКЦ