Близько 700 уемхівців взяло участь у прощі до Крилосу

20 червня 2024, 15:28 144

У суботу, 15 червня, учасники молодіжного руху «Українська молодь — Христові» зібралися на традиційну щорічну прощу. Цьогоріч близько 700 учасників із різних куточків нашої Церкви в Україні та за її межами здійснили паломництво до Крилосу — Патріаршого духовно-паломницького центру Прикарпаття. Архиєрейську Божественну Літургію звершив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні з чисельно зібраними духівниками цього молодіжного руху.

Близько 700 уемхівців взяло участь у прощі до Крилосу

Архиєрейська Божественна Літургія відбулася в серці цього місця — храмі Успіння Пресвятої Богородиці, збудованому на фундаменті давньої катедри митрополитів Київських і Галицьких. Під час проповіді митрополит Володимир розповів чимало цікавих фактів про Крилоську чудотворну ікону Пресвятої Богородиці-Одигітрії.

«Вважається, що Крилоська Пресвята Богородиця є покровителькою всього Галицького краю, до неї звертаються з проханнями про мир і спокій у родинах та глибоко вірять, що Матір Божа допоможе не тільки покращити здоров’я, а й принесе умиротворення в душі. З цією іконою пов’язані багато таємниць і переказів. Щоби приклонитись до неї, до Крилосу приїжджають прочани з різних куточків України, а також з-за кордону», — зазначив митрополит.

Відтак у присутності митрополита Володимира всі учасники разом зі своїми духівниками відновили присягу на вірність Христові, як це в 1933 році у Львові зробила молодь на заклик праведного митрополита Андрея Шептицького.

Далі молодь мала можливість спільно та приватно молитися у стіп Богородиці, об’явленої у Крилоській чудотворній іконі. Духівники звершили Молебень до Пресвятої Богородиці.

У програмі була передбачена духовна наука, яку провів священник Івано-Франківської архиєпархії, адміністратор храму Зіслання Святого Духа у м. Івано-Франківськ — о. Михайло Віхоть. Священник розмовляв із молоддю про стосунки з Христом, а також про важливість свідчити Христа у світі.

«Дуже легко казати, що ми Христові тут, у Крилосі, і в подібних місцях. Особливо, коли збираємося разом усі, хто любить Христа. Викликом стає, коли ми йдемо в середовища, де люди байдужі до Христа і молитви. Наскільки ми тоді свідчимо про Христа? Які емоції відчуваємо в ту хвилину, коли потрібно перехреститися перед храмом поруч із чужими і байдужими людьми?» — закликав до роздумів реколектант.

Також священник розповів, якими є справжні здорові християнські стосунки згідно з Божими Заповіддями, виокремивши особливий стосунок у житті кожного з нас: між мною і Христом.

Відтак о. Михайло заохотив молодь бути світлом для світу.

«Ісус каже нам: будьте світлом для світу, бо нелегко світити, коли довкола темрява. Ми відчуваємо потребу світла, коли його немає. Нам потрібне джерело світла, яким для християн є Ісус Христос. Саме тому кожен із вас приїхав, щоб підзарядитися Божим світлом», — сказав він.

На завершення прощі молодь зібралася біля символічної ватри, щоб поспівати християнських та патріотичних пісень.