Блаженніший Святослав узяв участь у Месі з нагоди 100-річчя Апостольської адміністратури в Естонії

21 вересня 2024, 14:25 257

Перебуваючи з душпасторським візитом в Естонії, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав співслужив Месу з нагоди 100-річчя проголошення Апостольської адміністратури. Її очолив апостольський адміністратор владика Філіпп Журдан.

Меса відбувалася в римо-католицькому соборі Верховних апостолів Петра і Павла в Таллінні. Участь у спільній молитві брали: голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус, духовенство Римо- і Греко-Католицької Церков в Естонії  та запрошені гості.

Блаженніший Святослав виголосив подячне слово за підтримку України й українців, наголосивши, що «сьогодні ми, тут зібрані, молимося з вами Месу, а завтра цією ж спільнотою молитимемося тут східну Літургію, бо ми — брати і сестри, вірні Вселенської Католицької Церкви. Ми є разом також в боротьбі з ворогом, за що вам щира подяка».

Окремо Предстоятель подякував апостольському адміністраторові за його служіння.

«Владико Філіппе, дякую за ваше єпископське служіння українцям в Естонії, дякую за католицьку опіку над усіма вірними, котрі тут проживають та вимушено перебувають, втікаючи від війни», — звернувся Блаженніший Святослав.

Читайте також:
Глава УГКЦ зустрівся з апостольським адміністратором для католиків в Естонії

«Це є найкращий подарунок для нашого народу — ваш голос серед естонського народу! На завершення єдине, що хочу сказати: soli Deo honor et gloria — єдиному Богу честь і хвала».

Виголошуючи проповідь, владика Філіпп Журдан зазначив, що сьогоднішня Меса є нагодою літургійно святкувати 100-річчя Апостольської адміністратури в Естонії.

«Наша молитва є подякою за багатьох вірних, котрі долучилися до побудови і молитовного життя Католицької Церкви в Естонії», — зауважив апостольський адміністратор.

До того ж він нагадав становлення Української Греко-Католицької Церкви в Естонії та її розвиток, додавши: «Ми також згадуємо і східних християн сьогодні, зокрема вірних УГКЦ, які є разом із нами, з великою спільнотою Католицької Церкви в Естонії».

Читайте також:
Блаженніший Святослав розпочав свій перший душпастирський візит до Естонії

«Я бачив зародження та ріст спільноти Української Греко-Католицької Церкви в Талліні, а згодом і в Тарту. Бачив, що її члени переживали в 2014 році, на початку війни, бачив, як вони переживали повномасштабне вторгнення в 2022 році, їхню мужність, постійну та сильну підтримку багатостаждального українського народу. Я був завжди з ними, був поруч!» — наголосив владика Філіпп.

До того ж апостольський адміністратор особливі слова вдячності висловив голові ПМВ єпископу Степанові Сусу. Він, за словами владики Філіппа, «багато разів відвідував Естонію, а минулого року спільно заснували нову громаду в Тарту».

«Владика Степан постійно чуває над добром вірних, які опинилися далеко за межами рідного дому, рідної країни, і робить все, щоб вони могли молитися рідною мовою у своєму обряді, і я цьому завжди допомагатиму, молитимусь і буду поруч!» — наголосив єпископ Філіпп.

Варто додати, що Апостольська адміністрація діє в Естонії вже 100 років.

Сьогодні естонська католицька громада, яка нараховує майже 6 500 членів, є найменшою в Європі, але водночас однією з тих католицьких спільнот у світі, яка щороку зростає.

23 березня 2005 року святий папа Іван Павло II призначив Філіппа Журдана титулярним єпископом Пертузи та апостольським адміністратором Естонії. Висвячення на єпископа відбулося в церкві Олавісте в Таллінні.

Фото Вероніки Кальмук