Блаженніший Святослав до капеланів-випускників: Військовий капелан — це Боже обличчя в українському війську

1 квітня 2023, 15:49 1655

У суботу, 1 квітня 2023 року, у соборі Святої Софії — Премудрості Божої в Києві відбувся перший випуск військових капеланів, які закінчили курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства Збройних сил України. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав разом із Предстоятелем ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм звершили обряд благословення військового прапора Служби військового капеланства ЗСУ. У заході також взяли участь представники інших релігійних організацій України.

20 лютого 2023 року стартувала підготовка перших 30 військових капеланів від 5 релігійних організацій, зокрема й Української Греко-Католицької Церкви. Навчання проходили на базі Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка.

Перший офіційний випуск військових капеланів відбувся із благословенням предстоятелів Церков та релігійних лідерів організацій, представлених серед капеланів-випускників. Серед них — чотири капелани Української Греко-Католицької Церкви.

У слові Блаженніший Святослав зазначив, що ця подія є плодом Закону України «Про військове капеланство», який так вчасно прийняла Верховна Рада наприкінці 2021 року.

Отець і Глава УГКЦ розповів, наскільки особливе завдання військових капеланів: «Очевидно, що військовий капелан, перш за все, це — Боже обличчя в українському війську. Це — знак видимої присутності Бога серед свого народу».

«Наші військовослужбовці потребують духовного отця, який зцілятиме духовні рани, вливатиме в них силу і віру, щоб перемагати. Ми сьогодні вручаємо у ваші руки душі наших військовослужбовців, наших солдатів, нашого війська, яке віддає життя за волю і незалежність. Будьте гідними цього завдання та покликання, які нині відкриває перед вами наш Господь», — звернувся до випускників-капеланів Блаженніший Святослав.

Після привітальних промов відбувся обряд благословення військового прапора Служби військового капеланства Збройних сил України, який очолив Блаженніший Святослав разом із Митрополитом Епіфанієм.

На завершення відбулася молитва за наших капеланів, щоби вони були добрими духовними отцями для наших мужніх воїнів, та вручення випускникам сертифікатів, яке здійснила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Випускники також отримали нарукавну дужку з гаслом «Бути поруч», що є атрибутом корпоративної культури та підтвердженням того, що капелан пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки й долучився до лав Збройних сил України.