Бійці Нацгвардії проходять триденну реабілітацію в монастирі УГКЦ на Івано-Франківщині

5 серпня 2023, 19:23 135

У Гошівському монастирі отців василіан на Івано-Франківщині бійці Національної гвардії України перед поверненням до рідних проходять триденну реабілітацію. Це — військові, які приїхали з передових позицій на Луганщині, де тримали рубежі поблизу Кремінної.

«Тут дуже спокійно, хлопці мають можливість поспілкуватися з релігійними представниками. Тут мальовнича природа, тобто можна вийти, подивитися, подихати свіжим повітрям. Немає великого скупчення людей. Тобто для військових, які повернулися зі Сходу, дуже спокійно. Їм цей спокій потрібен, бо вони були в зонах, де постійно дуже гучно», — розповідає військова психологиня Нацгвардії Анастасія Андрущенко.

За її словами, військовослужбовці ходять на екскурсії. Вже були на скелях Довбуша й каталися на конях, — зазначено в репортажі «Суспільного».

Також бійці займаються психологічними вправами в цивільному одязі. За словами Анастасії Андрущенко, це — частина адаптації.

Серед військових, які проходять триденну реабілітацію, — Дмитро Старченко. Нацгвардієць каже, що в Києві на нього чекає дружина та двоє доньок, яких він не бачив п’ять місяців. «Дуже раді, що повернулися. Слава Богу, що в моєму підрозділі всі цілі, живі та здорові. На жаль, не у всіх підрозділах так. Були втрати й поранені. Я потихеньку звикаю, бо було відчуття, що дуже тихо і має щось початися. Зараз уже такого немає», — каже Дмитро Старченко.

за матеріалами ЧСВВ