«Бажаю висловити владиці Андрієві Рабію глибоку вдячність за 28 років його служіння в Америці», — митрополит Борис Ґудзяк

10 листопада 2022, 16:37 258

10 листопада 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, призначив владику Андрія Рабія єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії УГКЦ у Канаді. Реагуючи на це повідомлення, архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк висловлює слова вдячності своєму кількарічному помічникові.

«Отримавши звістку про те, що Папа Франциск призначив владику Андрія Рабія єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії, від імені єпископів, духовенства, монашества та вірних Філадельфійської архиєпархії та митрополії Української Католицької Церкви в Сполучених Штатах Америки бажаю висловити владиці Андрієві глибоку вдячність за 28 років його служіння в Америці», — розпочав своє звернення владика Борис Ґудзяк.

Відтак архиєрей звернувся безпосередньо до владики Андрія Рабія: «Дякуємо вам за те, що ви присвятили своє життя Богові та за всі добрі діла, які ви вчинили у Філадельфійській архиєпархії; за роки молитви, служіння, проповідування та душпастирства на добро тисяч наших вірних».

«Дякуємо вам, владико, за радість хрещальних вод, які через вас спливали на голови тих, хто починав нове життя у Христі. Через ваші руки наші вірні приймали Хліб Життя. Дякуємо, що через Тайну Сповіді ви допомагали людям знімати тягар із душі. Нехай Господь винагородить вас за утирання сліз тих, хто оплакував втрату рідних. Ми пам’ятатимемо дружню атмосферу солідарності, яку ви творили і розділяли з іншими під час стількох святкувань і фестивалів. Ваші добрі діла вкарбовані у серця тих, кому ви служили», — наголосив владика Борис.

Читайте також: Владику Андрія Рабія призначено єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії УГКЦ

Митрополит зазначив, що будучи молодим хлопцем у молодій незалежній Україні, владика Андрій відповів на Христове покликання до священства, а потім відгукнувся на заклик приїхати до США. Він присвятив усе своє доросле життя церковній спільноті у США і залишив слід у багатьох душах у різних штатах.

Він розповів, що владику Андрія поважають як турботливого і глибоко відданого, діяльного і скромного душпастиря. Він живе у простоті, чистоті та цілковитій відданості Церкві. «Як він одного разу сказав мені: „Церква — це і є моє життя. Нічого, крім Церкви, у мене немає“», — свідчить архиєпископ і митрополит.

Відтак митрополит із власного досвіду підтверджує, що покидати багатолітнє служіння не є легко. «Після єпископського призначення Церква неодноразово кликала мене переїжджати з країни в країну, тому я знаю, як нелегко покинути людей, яких ти полюбив і які люблять тебе, тих, з ким тебе пов’язують десятиліття. Я молюся та вірю, що Святий Дух дасть єпископові Андрію натхнення, необхідне для того, щоб зібрати своє коріння та пустити його на новій землі, щоб процвітати та давати плоди, як це було в США. Митрополит Лаврентій Гуцулак, який зараз також опікується Саскатунською єпархією, з нетерпінням його чекає у Вінніпезькій архиєпархії», — зазначив архиєрей.

«Бажаємо владиці Андрієві Рабію Господнього благословення, щоб Святий Дух провадив його до нових духовних обріїв і нових місць душпастирського служіння. Нехай Господь дарує боголюбивому владиці Андрієві здоров’я, щастя та зішестя Святого Духа на многії і благії літа!» — мовив на завершення своєї подяки та привітання архиєпископ і митрополит Філадельфійський.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ