Австрійська телерадіокомпанія ORF передала Вифлеємський вогонь українським дітям

14 грудня 2022, 19:00 49

13 грудня, на Свято Андрія Первозваного, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра та Павла у Львові представники австрійської телерадіокомпанії ORF передали Вифлеємський вогонь миру українським дітям. Світло з Вифлеєму прийняв єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца у супроводі дітей загиблих героїв, військових і вимушених переселенців, а також у присутності наших захисників і пластунів.

Після передачі вогню присутні спільно помолилися за мир в Україні. Відтак із душпастирським словом подяки до людей звернувся владика Володимир.

Архиєрей подякував капеланам УГКЦ, які сьогодні прийшли з дітьми, молоддю, а також захисникам і пластунам за можливість разом прийняти цінний дарунок від австрійської телерадіокомпанії ORF — Вифлеємський вогонь миру.

«Саме у Верхній Австрії в 1986 році зародилася ідея привозити Вифлеємський вогонь. Відповідно до традиції впродовж років діти з Австрії їдуть до Вифлеєму, щоби привезти його і розповсюдити по всій Європі та світі», — сказав єпископ.

«Символічно, що саме діти Австрії сьогодні дарують світло нашим українським дітям. Бо тут є так багато темряви. Свічка має подвійну функцію: вона приносить світло і тепло, якого ми так сильно потребуємо, — зауважив владика Володимир і побажав: — Нехай Вифлеємська свічка миру подарує також і Україні правдивий мир».

Крістіан, кореспондент австрійської телерадіокомпанії ORF поділився, що часто бував у Гарнізонному храмі в мирний час, а також і воєнний. Саме тут журналіст з Австрії побачив і відчув біль матерів, дружин та дітей, які прощалися зі своїми полеглими чоловіками й батьками.

«Як журналіст і офіцер запасу австрійських збройних сил, я не можу полегшити ваш біль, але, як батько і дідусь, добре розумію ваше хвилювання, бо знаю, як моя родина хвилюється, коли ми їдемо в Бахмут чи Нікополь», — сказав кореспондент ORF.

«Це місто особливо символізує надію на мирне життя. Її символізує і світло миру, яке я передав від ORF. Нехай це буде нашим знаком солідарності з народом України, з яким у нас так багато спільного, як показує цей храм і місто Львів. Бажаю всім щасливого Різдва Христового та сили протистояти випробуванням прийдешнього року», — побажав він.

Настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук подякував делегації з Австрії за увагу до Гарнізонного храму.

«Символічно, що годину тому ми у храмі прощалися з трьома Героями України. А зараз тут нема світла. Працює генератор. Дякуємо, що ви принесли нам світло, яке зігріває. Дуже вам за це дякуємо», — сказав священник.

Наприкінець пластуни заспівали пісню ВВМ, а всі присутні й охочі змогли взяти для себе світло з Вифлеєму.

Від сьогодні впродовж усього часу Різдвяного посту Вифлиємський вогонь миру зберігатиметься у храмі і буде доступним для всіх охочих.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії