«Архистратигу Михаїле, воюй за військо синів і дочок України», — Блаженніший Святослав у Генті

9 листопада 2023, 14:58 6604

Архистратигу Михаїле і все небесне військо, допоможіть нам звільнити полонених, зцілити поранених, віднайти пропалих безвісти, визволити братів і сестер на окупованих територіях. Небесні сили, допоможіть повернути додому розсіяних по світах, відбудувати все зруйноване, залікувати рани українського народу. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних української громади в Генті (Бельгія) на парафії Різдва Івана Хрестителя у день Собору архистратига Михаїла та інших небесних сил безтілесних і з нагоди святкування п’ятиріччя заснування парафії, у середу, 8 листопада.

Із Главою Церкви співслужили: апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу владика Гліб Лончина, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус і численне духовенство.

У проповіді Отець і Глава УГКЦ звернув увагу вірних на розуміння слова «чудо». Він розповів, що жінка, яка його зустрічала на порозі храму в Генті, говорила про п’ятиріччя української парафії тут, як про чудо. Ба більше, вона поділилася, що мала мрію — охрестити тут доньку.

«Скажу вам більше, це чудо, що ми в Києві живі, що Господь Бог допоміг мені сьогодні до вас приїхати. Це чудо, що Україна стоїть, бореться, молиться і перемагає того, хто, з людського погляду, сильніший від нас. Це чудо, що ми, як Церква і народ, є прикладом незламності й мужності, якими захоплюється світ», — зазначив Предстоятель.

Читайте також:
Проповідь Блаженнішого Святослава в Генті (Бельгія) у свято Собору архистратига Михаїла та інших безтілесних сил

Глава УГКЦ пояснив значення слова «чудо».

«Ми, люди, досвідчуємо, що існують неземні, невидимі, безтілесні сили, які активно присутні в нашому земному житті, допомагають Україні боротися зі злом і підтримують кожну людину, котра має відвагу сказати „ні“ гріхові, злу, насиллю, вбивству, — саме ці сили творять у нашому житті чуда», — сказав він.

На його переконання, дуже важливою місією, змістом буття небесних сил є здатність бути цілковито скерованими до Бога розумом, волею, усією істотою рухатися лише до Нього. Ба більше, ці небесні сили намагаються допомогти нам, спрямувати всю нашу істоту теж до Господа Бога.

«Ми знаємо: хто живе згідно з гаслом „Хто як Бог?“ (це значення його імені та місії), завжди перемагає Божою силою. Ангели мають ще одну функцію. Вони не лише нам допомагають, а й нас захищають, хоронять від злого», — наголосив Патріарх.

«Дивлячись на жінку, яка сьогодні говорила про чудо, — мовив далі Предстоятель, — я бачив особу, що таїнственно зображає херувимів для своєї дитини. Адже вона молилася, мріяла, щоб її дитина була охрещена в нашій парафії, як ангели в небі моляться за кожного з нас. Вона постійно чуває, щоб її дівчинка була доброю: вміла відрізнити добро від зла і вибирала лише те, що є добрим. Ба більше, ця дитина бачить, що мама за неї молиться. Це так важливо, щоб діти бачили молитву до Бога своїх батьків!».

Окремо Предстоятель нагадав, що свято архистратига Михаїла знаменує певні етапи в новітній боротьбі України за її свободу й незалежність. Зокрема, у цей день розпочиналися Помаранчева революція та Революція Гідності. «Сьогодні ж у Брюсселі, саме у свято Архистратига Михаїла, Україна отримала сигнал про те, що ми гідно й переможно долучимося, чи, радше, повернемося, до сім’ї європейських народів», — зазначив він.

Глава Церкви нагадав, як 10 років тому під час Революції Гідності їздив до Брюсселю засвідчити голос українського народу про європейський вибір.

«Десять років по тому… Я привіз той самий документ, але тепер він підписаний не тільки очільниками Церков, а й кров’ю синів і дочок України. Те, що неможливе в людей, стало можливим завдяки особливій Божій силі, яка у свято Архистратига Михаїла, навіть за григоріанським календарем, починає керувати історією нашого народу», — сказав він.

«Сьогодні ми особливо молимося за українське військо, наших ангелів і воїнів світла, які на передовій захищають ціною власного життя нашу свободу і незалежність, наше майбутнє», — наголосив Патріарх.

«Ми сьогодні просимо: усі небесні сили, ізбавте нас від усякого зла, як чиноначальники небесних сил. Архистратигу Михаїле з усім небесним військом, воюй за військо синів і дочок України. Дай нам справедливий мир у перемозі України, як ти свого часу скинув того віковічного змія і переміг кличем „Хто як Бог?“ тих, що постають проти добра, Божого миру і Його правди», — додав Блаженніший Святослав.