32 мільйони гривень зібрано на підтримку УКУ під час благодійного вечора в Києві
У Києві 15 грудня відбувся 17-й Вечір благодійності Українського католицького університету задля підтримки якісної освіти і талановитих студентів.
Про це йдеться на сайті Українського католицького університету.
В заході взяли участь Отець і Глава УГКЦ, Великий канцлер УКУ Блаженніший Святослав, президент УКУ, митрополит Борис Ґудзяк, духовенство, провідні бізнес-лідери, політики, громадські та релігійні діячі, науковці та дипломати. Загалом подія зібрала понад 200 друзів університету, які багато років поспіль підтримують розвиток української освіти і розуміють її важливість, особливо у час війни.
Завдяки щедрим внескам жертводавців, вдалося зібрати 32 млн грн. Ці кошти будуть скеровані на стипендії та проєкти розвитку Українського католицького університету.
Передріздвяну атмосферу вечора творила вокальна формація «Піккардійська терція». Разом з відомим львівським гуртом колядували усі гості.
Ведучими Вечора благодійності на підтримку УКУ стали журналіст, співзасновник Pedan Buro Олександр Педан та керівниця програми місцевого економічного розвитку Ukraine-Moldova American Enterprise Fund Ірина Озимок.
Учасники також переглянули фільм про діяльність Українського католицького університету за 2024 рік.
Вечір благодійності розпочали з молитви, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Він зазначив, що 2025 рік є ювілейним роком, який папа Франциск проголосив Роком надії.
«Ми, українці, є носіями надії для людини 3-го тисячоліття. В Україні надія має багато облич. Молодь хоче вчитися, мріяти. Тому надія є тут — у нашій зустрічі, у підтримці, у нашій молоді, в Україні», — зазначив у посланні Глава УГКЦ.
Почесною промовицею вечора стала журналістка, лауреатка Пулітцерівської та Шевченківської премій Василиса Степаненко, відома світові як продюсерка документального фільму «20 днів у Маріуполі», який здобув «Оскар».
Вона розповіла, що до повномасштабного вторгнення жила у Харкові і мріяла вступити на магістратуру з журналістики. Війну Василиса зустріла у Маріуполі у складі української команди Associated Press, до якої входили також фотографи Мстислав Чернов і Євген Малолєтка.
«Я навіть зараз до кінця не вірю, що нам вдалося вижити, але ми ніколи не втрачали надію. Ми знали, що світові треба донести історію людей в Маріуполі. Під час вручення „Оскара“ я відчувала, що поруч з нами на сцені стоять люди з Маріуполя, українці, що їхній голос почутий і що ми маємо надію у серці», — поділилася Василиса Степаненко. Вона зізналася, що війна забрала у неї всі мрії, окрім однієї — перемогти, відбудувати Україну, розвивати її.
Вперше відвідав Вечір благодійності на підтримку УКУ міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, який зазначив, що «хоча ситуація з освітою в Україні ніколи не була легкою, водночас вона ніколи вона не була такою україноорієнтованою, як сьогодні».
«УКУ для мене є надихаючим взірцем того, як можна, не очікуючи змін у державних політиках, волі міністерства, Президента чи Верховної Ради, брати і робити, будувати нове, базуючись на цінностях, притаманних українській нації. Робимо все заради нашої остаточної перемоги», — додав міністр.
Співвласник та генеральний директор мережі «Аврора» Тарас Панасенко також вперше долучився до Вечора благодійності. Він зізнався, що захоплений організацією заходу. «Цієї традиції має вчитися вся Україна. Тому що збирати людей, проводити такий надихаючий фандрейзинг — це те, чого ми зараз потребуємо», — зазначив він.
На завершення зі словом традиційно до гостей Вечора благодійності звернувся президент УКУ, митрополит Борис Ґудзяк. Владика подякував українським воїнам за їхню мужню боротьбу. А також з тихої молитви за всіх тих, які віддали свої життя на полі бою, зокрема, це 33 члени зі спільноти університету.
«У тихій молитві просімо у Бога про їхнє воскресіння. Ми дякуємо вам, наші Герої! Ми за вас молимось і не сумніваємось, що ви вимолюєте нам не одну благодать: спасіння від кулі, ракети, дрона, зцілення ран», — зазначив митрополит.
Він наголосив, що «Україна сьогодні — епіцентр глобальних змін, бо тут твориться нова людина».
«Ми зараз в Україні маємо наскільки згущені пережиття, бо найважливіші питання у нас перед очима — питання життя і смерті. Не маємо права допустити у наше серце ворога людського роду, який хоче поселити у нас зневіру. Тому наповнюймо своє серце надією і певністю у Воскресіння. Памʼятайте — Бог любить вас, ви є гідними дітьми Божими», — запевнив президент УКУ.
Він додав, що «бажає, щоб найкращі сторони УКУ масштабувалися у вищій освіті по всій Україні».
Традиційно, на Вечорі благодійності відбувся тихий мистецький аукціон, де представили 55 мистецьких лотів від 30-ти митців, серед яких роботи зі щорічного благодійного пленеру, а також таємна скриня з коштовними дарунками від УКУ та його благодійників. Під час благодійної лотереї розіграли 25 подарунків від партнерів та посольств.
Наприкінці вечора ректор УКУ Тарас Добко подякував усім за великодушну щедрість.
Департамент інформації УГКЦ