20-річчя української громади відсвяткували в м. Беллуно

30 вересня 2024, 09:35 16

28 вересня в м. Беллуно, що в регіоні Венето, відбулося урочисте святкування 20-річчя української громади Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії.

20-річчя української громади відсвяткували в м. Беллуно

За інформацією Відділу комунікації Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії, з нагоди свята громаду відвідав протосинкел екзархату о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, який розпочав свій візит із зустрічі з генеральним вікарієм дієцезії Беллуно-Фелтре о. Дієго Бардін.

Під час розмови протосинкел представив головні напрями розвитку Апостольського екзархату, розповів про поточну працю, спрямовану на зміцнення внутрішніх структур, заснування нових парафій і ректорій. Він також зосередив увагу на викликах, які постають перед екзархатом, особливо в контексті війни в Україні.

Отець Теодосій подякував дієцезії за багаторічну підтримку та гостинність, які вони виявляли вірним української громади, а також за допомогу українським біженцям у час війни.

Під час святкування о. Теодосій очолив урочисте Богослужіння у співслужінні із протопресвітером Венеційського деканату о. Василем Кишенюком, о. Іваном Іванівим із Латізани та душпастирем громади о. Юрієм Ходанем, який із 2008 року служить українцям у Беллуно.

Святкову Літургію також відвідали почесні гості: представники єпископа дієцезії Беллуно та віцедиректор Карітасу зі сусідньої дієцезії Вітторіо Венето.

Звертаючись до вірних та гостей, о. Теодосій від імені громади висловив щиру подяку представникам дієцезій «за їхню гостинність і справжню братню любов».

«Для багатьох із вас саме ця церковна громада, цей храм, у якому ви збираєтеся на щонедільні Богослужіння, став цією важливою, необхідною для нашого життя школою любові та прощення», — наголосив о. Теодосій, побажавши вірним продовжувати розвивати ці християнські чесноти та зростати в єдності й любові задля спільного добра їхньої спільноти.

Окрему увагу цього дня було присвячено о. Юрію Ходаню, який відзначав 22-річчя священничих свячень. Вітаючи його, о. Теодосій наголосив, що «бути священником у сучасних умовах — складне завдання», тому закликав вірних підтримувати свого душпастиря молитвами й усебічною допомогою в його служінні.