Богословський відділ УГКЦ

Декретом Блаженнішого Любомира від 16 вересня 2008 року, на підставі постанови № 17 Патріаршого Синоду Єпископів УГКЦ, що відбувся у Львові-Брюховичах у днях від 2 до 9 вересня 2008 року, створено Богословський відділ Патріаршої курії УГКЦ.

Богословський відділ Патріаршої курії УГКЦ, виконує розпорядження Глави Церкви та Синодів УГКЦ. Метою діяльності Відділу є допомагати Главі та Синоду Єпископів УГКЦ у чуванні над чистотою віровчення Христової Церкви.

Головне завдання Богословського відділу — допомагати ієрархам УГКЦ формувати богословську стратегію УГКЦ, пояснювати, зберігати, поширювати та захищати Єдине Священне Передання, а також від імені Глави та Синоду Єпископів УГКЦ БВ чувати над правдивістю, цілісністю та відповідністю богословсько-літургійній спадщині УГКЦ віровчення, яке проповідується від її імені.

Напрямки діяльності

Богословська сфера:

• допомога Главі і Синоду Єпископів УГКЦ у підготовці документів з актуальних питань, які торкаються віри та моралі, з метою виховання богословського середовища в дусі автентичної церковної традиції УГКЦ;
  • розробка пропозицій для Глави і Синоду Єпископів УГКЦ стосовно способу ознайомлення вірних УГКЦ та вірних інших помісних Церков з богословською позицією УГКЦ стосовно різних питань;
  • допомога ієрархам УГКЦ у автентичному навчанні, представленні, поясненні та охороні християнських правд віри і моралі;
  • богословський аналіз актуальних проблем УГКЦ та допомога богословам автентично і цілісно представляти та інтерпретувати християнське віровчення відповідно до потреб сучасності.

Видавнича сфера:

• експертне дослідження підручників для церковних навчальних закладів УГКЦ у разі запровадження їх як загальнообов’язкових;
  • допомога єпархіальним цензорам у вирішенні сумнівів щодо віровчительної та богословської коректності досліджуваних ними матеріалів;
  • надання компетентній церковній владі додаткової богословсько-експертної оцінки матеріалів, надісланих їй їхніми авторами з проханням про дозвіл, затвердження чи схвалення (пор. кан. 661 ККСЦ).

Літургійно-богослужбова сфера:

• співпраця з Літургійною комісією при підготовці видання літургійних та богослужбових текстів;
  • надання Главі і Синоду Єпископів УГКЦ рекомендацій та кінцевого висновку при підготовці літургійних книг та приписів УГКЦ;
  • аналіз текстів т. зв. паралітургійних практик на предмет богословської коректності та відповідності богословській ідентичності УГКЦ при підготовці їх до видання та при наданні церковного дозволу на їх поширення.

Доктринальна сфера:

• реагування на помилкові та сумнівні твердження богословського чи морального характеру у публічній сфері, у богословських навчальних та наукових закладах, серед духовенства та мирян УГКЦ;
  • надання рекомендацій єпископам щодо оптимізації роботи їхніх єпархіальних цензорів.

Голова Відділу

Головою Богословського відділу УГКЦ є преосвященний владика Ярослав Приріз.

Адреса: вул. Трускавецька, 2, Дрогобич 82100, Україна

владика Ярослав Приріз,
голова Богословського відділу УГКЦ

Ел. пошта: [email protected]