Зимова школа екуменічного діалогу для лідерів молодіжних християнських спільнот «Християнські спільноти як осередки стійкості та єдності в часі війни»
Інститут екуменічних студій УКУ за підтримки Kerk in Actie запрошує лідерів та активних членів молодіжних християнських спільнот та організацій до участі у школі екуменічного діалогу «Християнські спільноти як осередки стійкості та єдності в часі війни».
За інформацією Інституту екуменічних студій УКУ, за час повномасштабного вторгнення кожен українець набув свого досвіду переживання війни. Війна, на жаль, призводить до виникнення напруги в суспільстві. Різний досвід переживання війни відображається на комунікації та взаєморозумінні між різними соціальними групами, а також їхніх уявленнях про сьогодення та майбутнє. Непорозуміння можуть виникати також і між мешканцями різних регіонів України: тих, які перебувають під постійними обстрілами, і тих, які вважають (умовно) безпечними, Сходом та Заходом країни.
Поряд і цим приклади об’єднання, співпраці й довіри є численними (волонтерські сотні, громадські об’єднання, благодійні фонди тощо), багато років успішно діють численні християнські харитативні спільноти. Проте цю силу та вплив спільнот необхідно підтримувати й розвивати через комунікацію та взаємодію, налагодження та підтримання зв’язків. Зараз українцям важливо зберігати і посилювати стійкість малих спільнот як запоруку стійкості українського суспільства, що вже третій рік провадить важку війну з агресором.
Школа відбуватиметься з 13 по 18 січня 2025 року в корпусі філософсько-богословського факультету Українського католицького університету.
Вік учасників — 18–35 років.
Тематика школи
- християнські спільноти як місце передачі живої віри
- християнське лідерство в час війни
- успішні приклади стійкості спільнот
- ефективна праця спільнот задля зцілення ран війни
- єдність і мережевість спільнот як запорука стійкості українського суспільства
Мета школи — залучити активну християнську студентську молодь із різних міст України, представників різних християнських конфесій до пізнання одні одних, їхніх спільнот і спільних роздумів над завданням як наші спільноти можуть стати місцем живої зустрічі з Богом та іншою людиною, як ефективно організувати життя і розвиток християнських спільнот в Україні, підсилити їхню працю у зціленні ран війни, як спільноти можуть стати місцем росту місцевих лідерів.
Програма школи пропонує теоретичні семінари, практичні заходи та візити, дискусії, роботу у групах, ділення досвідом і спільну молитву. Учасники матимуть змогу розповісти про діяльність своїх спільнот, поділитися досвідом успішних проєктів.
Ми очікуємо, що участь у школі сприятиме кращому пізнанню одні одних її учасників, представників різних конфесій і розширенню мережі їхніх контактів для налагодження взаємодопомоги та реалізації спільних проєктів. Наприкінці школи учасники подадуть письмовий відгук про участь.
Для участі у школі необхідно: до 27.12.2024 року зареєструватися та надіслати резюме (Сurriculum vitae) (обсяг 1 сторінка А4) та мотиваційного листа (обсяг — до 600 слів), у якому обґрунтувати своє зацікавлення тематикою школи, за покликанням:https://forms.gle/owxSfArg1 aWBKF59 A.
За результатами розгляду електронних заявок і мотиваційних листів комісія з відбору приймає рішення щодо визначення списку учасників школи. Не пізніше 31.12.2024 року всі кандидати отримають повідомлення щодо результатів відбору. Відібрані учасники отримають детальну інформацію щодо участі у школі.
Учасників школи забезпечують проживанням у готелі «Патріарший» (проспект Івана Павла ІІ, 35 б, Львів) та харчуванням. Місця проживання і проведення лекцій мають приміщення, які використовують як бомбосховище.
Учасники з інших міст зможуть отримати компенсацію транспортних витрат (проїзд потягом (купе, плацкарт), автобусом).
За деталями звертайтесь на пошту:
Ірина Роговська [email protected]
Ірина Кітура [email protected]
Департамент інформації УГКЦ