Звернення Глави УГКЦ у 99-й тиждень повномасштабної війни, 7 січня 2024 року

7 січня 2024, 20:40 60

Христос народився!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 99-й тиждень великої війни, яку російський окупант приніс на мирну українську землю. Війна є великою трагедією, кровоточивою раною на тілі нашого народу, яка знекровлює нас, забираючи в нас усе те, що ми називаємо прагненнями і життєвою силою кожного народу.

На початку цього року ворог відзначився посиленням повітряних атак на Україну. Першого дня нового року, 1 січня, Київ перебував у жалобі. Ми спогадували 32 особи, яких росіяни напередодні вбили в нашій столиці. А 2 січня ворог знову вчинив безпрецедентну масовану повітряну атаку, зокрема на Київ.

Єднаючись з усіма Церквами і релігійними організаціями України, хочемо піднести голос до світової спільноти, — голос засуду цих злочинів проти людяності. Навіть під час військових дій міжнародне гуманітарне право повинно зберігати свою силу. Ми хочемо, щоб були засуджені злочини росіян проти мирного населення. Оплакуючи наших загиблих, лікуючи наші рани, прагнемо, щоб увесь світ почув голос незламної країни: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Цього тижня в Україні святкували одне з найбільших християнських свят — Богоявлення Господнє. Ми разом із Христом поспішили до річки Йордан і стали свідками великого йорданського богоявлення. Бачили нашого Спасителя, який зійшов у йорданські води для того, щоб піднести з гріха впалу людину. Чули з неба голос Бога Отця, який засвідчив, що це Його Син улюблений. І бачили Духа Божого, який ширяє над водами.

Наші літургійні тексти говорили про йорданське богоявлення як про купіль нового народження людини, її відродження та оновлення Всесвіту. Знаючи, що Господь, визволяючи ізраїльський народ із фараонової неволі та переводячи його через Червоне море, потопив у водах фараона і все його військо, ми просимо Його, щоб тепер у водах Йордану, освячених силою і діянням Святого Духа, у водах України загинув сучасний фараон. Сьогодні російському злочинцеві ми хочемо сказати мужні слова Мойсея: «Let my people go» («Відпусти мій народ»). Віримо, що завдяки Господній силі у водах Йордану загине зло, а Боже благословення, яке ми хочемо донести до всіх домівок українців, навіть до військових бліндажів і окопів, до бомбосховищ, стане силою відродження українського народу.

Цими днями ми раділи, що Україні вдалося вирвати з рук сучасного фараона і повернути додому більше як 200 військовополонених. Складаємо подяку Папі Франциску, ватиканській дипломатії та всім міжнародним інституціям, які допомогли в цій справі. Є ще тисячі українців, які караються в лабетах російського фараона. Не забуваймо про них. Зробімо все, щоб повернути їх на Батьківщину.

Господи, благослови Україну! Ми знаємо, що Ти сьогодні входиш у води нашого стародавнього Дніпра, щоб їх освятити. Отче Небесний, Твій голос сьогодні лунає над Україною, над головою кожного, хто плаче: «Ти Мій син улюблений, ти Моя доня улюблена». Ми відчуваємо, як над українською землею нині ширяє сила благодаті Духа Святого.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наші війська на фронті, наших синів і дочок, які захищають Батьківщину! Боже, явлений у водах Йордану і українського Дніпра, благослови Україну Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Христос народився! Славімо Його!

Інші фото та відео